НОВИНИ

Європарламент підтримав заборону на одноразові вироби із пластику

28.03.2019 13:27

Під заборону з 2021 року потрапляють пластиковий посуд, трубочки і вушні палички. Європейський парламент схвалив законопроект, що забороняє виробництво і продаж окремих видів одноразових пластикових виробів з 2021 року. Документ підтримали 560 парламентаріїв, проти проголосували 35 депутатів, ще 28 чоловік утрималися. Повідомлення Європарламенту передає Інтерфакс.

В заборонений перелік потрапили: одноразові столові прибори (вилки, ложки, ножі, палички для їжі), тарілки, соломки, ватні палички, палички для повітряних кульок, предмети з оксорозкладної пластмаси, харчові контейнери і стакани зі спіненого полістиролу (з цього матеріалу, наприклад, роблять склянки для кави).

Крім того, країни-члени ЄС повинні забезпечити збір 90% пластикових пляшок в 2029 році. При цьому до 2025 року не менше 25% з них повинні бути виготовлені з вторинної сировини (і 30% — до 2030 року). На упаковках сигарет з фільтрами з пластика, на пластикових стаканах і упаковках вологих серветок з’явиться маркування про шкоди навколишньому середовищу.

У документі також прописаний принцип «забруднювач платить»: тобто тютюнові компанії будуть платити за збір недопалків сигарет, а відповідальність за збір рибальських снастей, загублених в море, будуть нести виробники, а не рибалки.

Директива повинна пройти через ряд формальностей, а потім вона буде опублікована у зводі правил ЄС. Після цього у країн-членів ЄС буде два роки на її виконання.

В даний час Європа переробляє менше 30% від 25 мільйонів тонн пластикових відходів, які виробляє щорічно. Більше 80% морського сміття становить пластик.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: