НОВИНИ

Єврокомісія визнала українську систему сертифікації насіння

11.04.2020 15:09
драж2

Європарламент отримав від Європейської Комісії пропозицію щодо визнання системи сертифікації насіння в Україні такою, що відповідає вимогам ЄС. Таке рішення було опублікувано від 7 квітня 2020 року на офіційному сайті Європейської Комісії (Proposal for a Decision of the European Parliament and of the council), пише agronews.ua.

В даному документі вказано, що за результатами проведення Єврокомісією експертизи законодавства, в Україні діють норми, що забезпечують той самий рівень і порядок експертизи насіння, ідентифікації, його маркування та контролю, як і в ЄС.

В рішенні зазначається наступне:

-доцільність визнання українського насіння і дозвіл на обіг на території ЄС;

-стимулювання торгівлі насінням між Україною та ЄС;

-через інвестування європейських насіннєвих компаній у вирощування насіння в Україні диверсифікуються виробничі потужності по всій Європі, що зменшить ризики виробництва в одній кліматичній зоні;

-визнання еквівалентною системи сертифікації сприятиме підтримці постійного постачання високоякісного насіння до ЄС.

«Питання визнання системи сертифікації насіння неодноразово піднімалося під час зустрічей уряду, Мінекономіки, МЗС, насіннєвого бізнесу і асоціацій з представниками Європейського союзу, та зазначалось про позитивні результати, які були підтверджені аудитом ЄК, про що і йдеться в рішенні. Це результат хорошої роботи українського політикуму задля допомоги українському бізнесу і відкриття нових ринків. Звичайно, далі це рішення повинен підтримати Європейський парламент, і тут в тісній співпраці з Мінекономіки бізнес буде далі працювати, аби пришвидшити прийняття цього рішення», — зазначив координатор комітетів УКАБ Олег Нестеров.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: