НОВИНИ

ЄС розширить квоти на експорт українського м’яса

06.02.2019 14:30

Європейський Союз пообіцяв розширити квоти для поставок української яловичини, свинини та продукції птахівництва. Про це повідомляє прес-служба «Української Аграрної Конфедерації».

«Після набуття чинності Угоди про асоціацію український агропродовольчий експорт до ЄС збільшився на 32%. Наш ринок є пріоритетним для вашої країни. Але в Євросоюзі дуже високі стандарти якості для с/г продукції. Ми робимо все важливе, щоб дати можливість українським продуктам вийти  на ринки ЄС. Зокрема, плануємо розширити квоти для поставок яловичини, свинини, продукції птахівництва тощо», — сказав на засідання комітету Верховної Ради України з питань  аграрної політики та земельних відносин керівник сектору сільського господарства Представництва Європейського Союзу в Україні Крістіан Бен Хелл.

Він також акцентував увагу на пріоритетних напрямках на 2019 рік по наближенню законодавства України в сфері розвитку сільського господарства та сільських територій до законодавства Європейського Союзу.

Так, йшлося про законопроект № 6023, який  розроблявся понад 2,5 роки і повністю відповідає вимогам ЄС та  визначає основні географічні принципи України та ЄС.

Крістіан Бен Хелл закликав парламентаріїв  ухвалити  цей документ та привернув увагу до законопроекту № 9162, який   визначає основні засади аграрного розвитку України та його конкретні напрямки. За словами пана Хелла, цей нормативно-правовий акт хоча є рамковим, але  важливим для реалізації завдань, які ставить Україна в аграрному секторі. Він також є юридичною основою для того, щоб ЄС міг підтримати фінансово розвиток сільських територій в нашій країні.

Представник ЄС наголосив, що ці два законопроекти є найважливішими для ЄС. Але європейська спільнота вважає не менш актуальними й інші документи. Зокрема,  законопроекти, які регулюють питання управління  земельними ресурсами, запобіганню рейдерству та використання ГМО. Актуальними для розвитку с/г України є законопроекти щодо розвитку кооперативів  (№ 6527) та про реєстрацію тварин (№ 9022). Загалом ЄС активно співпрацює з нашою державою у пріоритетних напрямках щодо фітосанітарії, ветеринарної медицини,  продовольчої безпеки тощо. Разом з Мінагрополітики розробляється два законопроекти про розвиток фермерських господарств.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: