Євросоюз закликають скоріше досягти показника органічних земель принаймні 20%. З такою ініціативою виступає організація Асоціації органічного сільського господарства ЄС (IFOAM EU). Пише agronews.ua.
Органічне сільське господарство є юридично визначеною і сертифікованою стійкою системою виробництва агропродовольчої продукції з доведеними перевагами для навколишнього середовища і благополуччя тварин, а також усталеною і прибутковою бізнес-моделлю для фермерів, переробників і роздрібної торгівлі, – йдеться у повідомленні.
У IFOAM EU сподівається, що, як мінімум 20% сільгоспугідь в Європі буде управлятися відповідно до принципів і практикою, заснованими на агроекології до 2030 року.
Щоб втілити ці амбіції в життя, органічний рух пропонує стратегію «від ферми до виделки», де поєднуються політики стимулювання пропозиції та попиту, в тому числі, держзакупівлі.
Тому стратегія «від ферми до виделки» повинна включати кількісні цільові показники для збільшення як органічної землі, так і споживання органічних продуктів в ЄС, а також скорочення застосування пестицидів і антибіотиків.
IFOAM ЄС вважає показник в 20% органічних земель до 2030 року (в середньому по ЄС) досяжним (враховуючи, що в даний час органічне сільське господарство охоплює близько 8% земель ЄС) за умов держпідтримки.
IFOAM також закликає до досягнення цільового показника ЄС по 20% органічних продуктів в системах громадського харчування, базуючись на успішному досвіді Данії, де є «зелені» держзакупівлі і підтримувані урядом системи просування органіки.
Нагадаємо, в Україні вирощуватимуть еко-шипшину на експорт.