НОВИНИ

Якість води у Дніпрі вперше перевірять європейські експерти

07.10.2020 17:02
TitulDnepr3

Найбільший річковий басейн України – басейн Дніпра буде досліджено європейськими експертами на предмет виявлення нових забруднюючих речовин. Протягом тижня 7-15 жовтня 2020 року буде тривати відбір проб води та біоти для проведення скринінгу забруднюючих речовин у басейні Дніпра. Про це 7 жовтня повідомила пресслужба Державного агентства водних ресурсів України, пише agronews.ua.

27 зразків поверхневих вод та 5 зразків біоти буде проаналізовано на предмет виявлення специфічних забруднювачів, характерних для річкового басейну Дніпра.

Усі зразки будуть досліджені шляхом цільового скринінгу металів у пробах води та біоти, хімічного скринінгу на вміст понад 2000 сполук та нецільового скринінгу (понад 65 000 сполук). Серед цих речовин – пріоритетні речовини згідно з Водною Рамковою Директивою ЄС, пестициди, інсекциди, стійкі органічні забруднювачі, фармацевтичні препарати тощо.

Відібрані проби будуть доставлені для вимірювань у одну з найкращих лабораторій Європейського Союзу – Інституту навколишнього середовища (Словаччина).

На підставі результатів скринінгу буде сформовано перелік басейнових специфічних показників, які будуть включені до програми діагностичного моніторингу басейну Дніпра.

Результати скринінгу будуть презентовані громадськості до кінця поточного року.

Скринінг забруднюючих речовин у басейні Дніпра проводиться вперше та здійснюється за підтримки Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, Державного агентства водних ресурсів України та проєкту Європейського Союзу «Водна ініціатива + для країн Східного партнерства» (EUWI+).


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: