НОВИНИ

Якість харчових продуктів контролюватимуть акредитовані лабораторії

11.01.2019 13:58

Затверджено єдиний для державних, комунальних та приватних лабораторій механізм уповноваження акредитованих лабораторій, перевірки уповноважених лабораторій та позбавлення відповідного повноваження. Відповідну постанову прийнято на засіданні Кабміну 10 січня. Документ ухвалено згідно Закону «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин».

Перехідні положення Закону передбачають, що впродовж трьох років з дня його опублікуванняї лабораторні дослідження можуть проводитися державними лабораторіями, перелік яких затверджується і публікується компетентним органом на його офіційному сайті. Таким чином, з 4 липня 2020 (коли закінчиться перехідний період) лабораторні дослідження повинні будуть проводитися виключно акредитованими лабораторіями, уповноваженими на це компетентним органом.

Уповноважена лабораторія — акредитована лабораторія, якій компетентним органом надано повноваження проводити для цілей державного контролю лабораторні дослідження (випробування) відібраних зразків харчових продуктів, кормів, сіна, соломи, побічних продуктів тваринного походження та речовин (у тому числі з довкілля), які пов’язані з виробництвом та/або обігом харчових продуктів або кормів, здоров’ям та благополуччям тварин.

Очікується, що новий механізм демонополізує ринок лабораторних досліджень та забезпечить незалежність уповноважених лабораторій від компетентного органу та операторів ринку.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: