ВАЖЛИВО

Які країни найбільше зацікавлені в купівлі української землі

11.11.2019 12:49
image002_63

Найбільше українською землею зацікавлені європейські країни, країни Близького Сходу та Китай. Про це телеканалу  zik.ua заявив екс-міністр закордонних справ України у 2010-2012 роках Костянтин Грищенко.

«Це більше зацікавленість Близького Сходу, Китаю, європейців, але не в таких масштабах. Звичайно, й американці прийдуть, якщо створять такі передумови, коли буде легко скуповувати. Тому мене як громадянина теж це питання дуже турбує, і те, що я чую, що через чотири роки вже іноземці зможуть придбати землю, треба дивитися, наскільки це відповідає міжнародній практиці. Є багато країн, які серйозно обмежили право саме на власність», – зауважив Костянтин Грищенко.

Колишній міністр застеріг:

Те, що є інтерес, щоб мати справу з великими агрохолдингами, які залежатимуть, якщо не будуть у власності, американських світових корпорацій, це очевидно. І те, що тут буде мотивація впливати на нинішню, на будь-яку українську владу у цьому сенсі, мені здається теж очевидним.

Костянтин Грищенко переконаний, що нині слід сконцентруватися на тому, як буде прописано кінцеву редакцію майбутнього закону про ринок землі та які можуть бути гарантії, щоб забезпечити інтереси українського фермера насамперед, а не агрохолдингів. Колишній міністр припустив, що останні зацікавлені у тому, щоб за чотири роки придбати землі за однією ціною, а потім продати втридорога іноземцям.

Оце, на мою думку, найбільша загроза, бо це може призвести до надмірної концентрації землі у декількох руках, причому, не українських”, – зауважив Костянтин Грищенко.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: