НОВИНИ

Які фрукти та овочі сприяють поліпшенню сну

03.06.2021 16:39
Fruit_Vegetables_473631

Збільшення споживання фруктів та овочів може допомогти молодим людям краще спати, особливо молодим жінкам, згідно дослідження Мічиганського університету. Про це повідомляє freshplaza, пише agronews.ua.

Молоді люди, які споживали менше п’яти порцій фруктів та овочів на день, повідомили про високу поширеність симптомів хронічного безсоння, причому більше третини розповіли про труднощі із засипанням або підтримкою сну принаймні три рази на тиждень протягом трьох місяців або довше.

Згідно з дослідженням, опублікованим у журналі Sleep Health Journal, жінки, які змогли збільшити споживання фруктів та овочів на три або більше порцій протягом трьох місяців, мали більш ніж вдвічі більше шансів поліпшити симптоми безсоння.

“Ми були дуже раді побачити, що досить просте дієтичне втручання, таке як заохочення збільшення споживання фруктів та овочів, може так вплинути  на сон”, – сказала Еріка Янсен, провідний автор дослідження та доцент кафедри харчових наук. в U-M’s School of Public Health. “З іншої літератури ми знаємо, що поліпшення сну покращує загальну якість життя та здоров’я в цілому, тому користь, ймовірно, виходить за рамки змін сну”.

Старший автор Гвен Александр, дослідник Департаменту наук про громадське здоров’я в системі охорони здоров’я Генрі Форда, та його колеги проаналізували дані понад 1400 учасників.

“З точки зору медичного вихователя, наше дослідження показує зв’язок між вибором дієти та поліпшенням сну для молодих людей, які бажають поліпшити своє загальне здоров’я та самопочуття”, – сказав Олександр. «Наше дослідження було унікальним тим, що воно досліджувало недостатньо вивчену популяцію загалом здорових молодих людей. Майбутні дослідження, розроблені для цієї популяції, мають великий потенціал для покращення звичок у здоров’ї “.

До числа дорослих молодих людей належали особи віком 21-30 років, які отримували будь-яку медичну допомогу в центрах і які повідомляли про вживання менше п’яти порцій фруктів та овочів на день. Учасники були рандомізовані в одну з трьох груп: одна мала нестандартну веб-програму для заохочення більшого споживання фруктів та овочів; друга мала спеціальну веб-програму з урахуванням віку; а до третьої групи також входила персоналізована підтримка електронного коучингу.

Молоді люди, які збільшили споживання фруктів та овочів щонайменше на три порції, зазнали помірного поліпшення латентності сну (час засинання) та безсоння протягом тримісячного періоду порівняно з учасниками без змін або меншим збільшенням споживання фруктів та овочів хоча різниці в тривалості сну не було.

Нагадаємо, що лікарі назвали «нездоровий» овоч.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: