Наш клімат не дозволяє вирощувати квіти у відкритому грунті цілий рік, а попит на них ніколи не припиняється. Це дає підстави вважати, що вирощування квітів в теплицях з наступною їх реалізацією буде прибутковим бізнесом. Детальніше про це розповідає Час-Дій.
Читай нас також у Viber та Telegram.
Щоб почати розвиток бізнесу на вирощуванні квітів в теплицях, перш за все, потрібно знайти ділянку землі, спорудити на ньому теплицю і ранньою весною постаратися виростити в ній свої перші квіти. Не зайвим буде не зайнятої під теплиці землі розбити ділянку для вирощування квітів, які ростуть у нашому кліматі.
При правильній організації бізнесу та відповідальному підході одна теплиця середнього розміру може принести 2 000 000 грн прибутку за рік. Можна вирощувати квіти в якості індивідуального підприємця, а можна скористатися своїм становищем господаря власної присадибної ділянки.
Простіше кажучи, якщо ви володієте якимось ділянкою землі і у вас є документи на право володіння ним, ви можете не хвилюватися про сплату податків і не вести бухгалтерію. Власники особистого присадибного господарства можуть вирощувати квіти на своїй ділянці абсолютно безперешкодно. Правда, виникнуть проблеми з продажем.
Якщо у вашому розпорядженні немає ділянки землі, доведеться його орендувати і зайнятися зведенням теплиці. Можна впевнено стверджувати, що найкращим вибором буде теплиця-термос.
Її конструкція дозволяє заощаджувати на електро – і теплоенергії і обігрівати теплицю з допомогою сонячного світла. У теплиці-термосі можна вирощувати квіти круглий рік, а це зовсім інший рівень бізнесу порівняно з сезонною торгівлею. Розміри теплиці оптимально – 20 х 5 м; північна стінка 2,5 м, південна – 1,8;
Щоб уберегти ґрунт від промерзання, потрібно встановити неглибокий (70 см) стрічковий фундамент. На фундамент встановлюють каркас з дерев’яного або металевого профілю і закріплюють на ньому полікарбонат.
Покрівля в теплиці односхила, інакше повітря не достатньо прогріється. Розташовувати теплицю треба зі сходу на захід, північна стінка – непрозора з надійних матеріалів. Для створення ефекту термоса шар полікарбонату повинен бути подвійним.
Обігрівати теплицю можна, встановивши водяну систему опалення та електрокотел. Другий варіант – сонячний колектор на глухій (північної) стінки. Конструкцію сонячного колектора для теплиці ви легко знайдете в інтернеті.
Методи ведення бізнесу залежать від того, які квіти ви зібралися вирощувати. Якщо ви хочете займатися трояндами, зверніться в розплідник, де можна придбати якісний посадковий матеріал. Багато що залежить від якості перших рослин у вашій теплиці, надалі у вас з’являться свої насіння, цибулини і т. п.
Можна збувати квіти різними способами, але при цьому завжди потрібно орієнтуватися в цінах на ринку і пам’ятати, що квіти потрібно продати якомога швидше.
Квітковий павільйон. Ви можете відкрити свою торгівлю і тоді вам доведеться вирощувати кілька видів квітів і самостійно продавати їх. Втім, можна докуповувати квіти в інших квітникарів.
Продаж оптом. Найпростіший спосіб – збувати квіти реалізаторам. Але при такому способі ви втрачаєте гроші.
Якщо ви вирішили займатися бізнесом з розмахом, відкривайте свій салон, найміть флориста і створюйте квіткові шедеври для самих вимогливих покупців. Маючи в штаті флориста, ви зможете займатися прикрашанням залів, весіль, різних заходів. Цей метод вимагає серйозних фінансових вкладень, але й прибуток буде неабиякою. Попит на такі послуги збільшується з кожним днем.