НОВИНИ

Як вирощувати свиней без антибіотиків

28.12.2019 18:48
pork2

В Асоціації свинарів України ще немає спільної думки щодо галузевого стандарту вирощування без антибіотиків. Вони розуміють, що вкладення в гігієну точково сьогодні є більш суттєвими, ніж застосування з профілактичною метою антимікробних засобів, Пише AgroTimes 

Про це розповів національний координатор проєкту ФАО Віталій Башинський.

«Але серед них є люди, які розуміють, що ці точкові вкладення, якщо їх перекласти на п’ять-шість років у подальшому, – це суттєва економія – саме через антибіотики, які є недешевим задоволенням», – додав він.

Досвід черкаського господарства, яке вирощує свиней без застосування антибіотиків, в Україні не поспішають переймати.

«Тому що в країні є нелегальний обіг субстанцій, які можна придбати за невеликі гроші, і це критично впливає на ситуацію, – вважає Віталій Башинський. – Якщо не буде  можливості купити дешеву субстанцію, це спрацює однозначно. Адже лікарський засіб за концентрацією і діючою речовиною у 100 разів дорожче за субстанцію, до спливу терміну придатності якої лишається кілька днів. А там 40% діючої речовини», – наголосив експерт.

Тому й контролювати ситуацію дуже складно: субстанція не реєструється, обіг не контролюється. «Плюс усередині держави практично відсутній контроль за розповсюдженням субстанцій», – додав Віталій Башинський.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: