НОВИНИ

Як вибрати ідеальне місце для посадки фруктових дерев

05.03.2024 19:19
9

Якщо ви придбали ділянку землі, вирощування фруктових дерев буде дуже корисним, оскільки вони вимагають меншого догляду, ніж овочеві культури, але при цьому дають великий урожай, не кажучи вже про декоративну привабливість саду. Щоправда, щоб не витрачати сили, час та фінансові кошти на облаштування, необхідно ознайомитись із усіма нюансами цієї роботи. Про це повідомляє Сад й город, пише agronews.ua.

Щоб усі зусилля щодо вирощування городу не пройшли даремно, необхідно вивчити умови на ділянці. Найважливіший момент – близькість до ґрунтових вод. Вони мають протікати на глибині щонайменше 2,5 – 3 метрів. Якщо посадити фруктові дерева там, де ґрунтові води знаходяться ближче до поверхні, дерева виростуть до певного моменту, а потім загинуть. Це тому, що їх коріння зростатиме, зрештою досягнуть ґрунтових вод, а потім згниють і загинуть. Провісником загибелі плодових дерев є сухість верхівці крони.

Тому, якщо ви купуєте ділянку, призначену для саду, ви повинні заздалегідь знати, на якій глибині знаходиться рівень ґрунтових вод. У середній смузі та північних районах фруктові дерева краще садити на ділянках з меншими ухилами, оскільки вони поглинатимуть більше сонячного тепла.

Ефективність городу також залежить від товщини кулі добрива. Він має бути досить великим для фруктового дерева. Крім того, очікується, що грунт буде помірно вологим і проникним для повітря і води. Для того щоб дослідити ґрунт, необхідно у різних місцях ділянки вирити траншеї на глибину близько 2-2,5 метрів, тобто на глибину розвитку кореневої системи. При цьому необхідно звернути увагу на щільний шар ґрунту, який має бути повітропроникним.

Якщо грунт занадто щільний, то цей недолік проявить себе через кілька років після посадки – вони почнуть погано рости, а можуть взагалі загинути. Звичайно, можна посадити фруктовий сад і в тому випадку, якщо ділянка не зовсім відповідає цим вимогам, проте для цього доведеться вкласти чимало зусиль і часу. У цьому випадку доцільніше зайнятися вирощуванням овочів.

При виборі ділянки для свого саду потрібно звертати увагу на його рельєф, тобто наявність низовин і понижень. Якщо після дощу чи танення снігу у них довго застоюється вода, то вирівнювання рельєфу їх доведеться досипати. Цей процес буде дорогим. Якщо рельєф нерівний, дерева погано зростатимуть через засолення грунту і стануть схильні до грибкових захворювань.

Якщо ділянка відповідає всім основним вимогам, можна розпочинати планування. Для цього спочатку потрібно вибрати плодові дерева для власного саду.

Вибір подарованих рослин залежить від наступних факторів:

  • сімейні переваги, бо який сенс вирощувати вишні, якщо ніхто не збирається їх їсти?
  • кліматичні умови – Ви можете вирощувати ті рослини, які підходять для вашого клімату. Крім того, необхідно визначити кількість дерев. Не женись за своєю мрією – заведи великий сад. Ви повинні реально оцінити, за скільки культур ви можете доглядати.

Визначившись із рослинами, потрібно спланувати їх розміщення на ділянці.

По-перше, розглянемо, де не можна садити дерева:

  • поряд з прибудинковою територією – якщо дерева знаходяться на відстані понад 5 метрів від будівлі, їхнє коріння може пошкодити фундамент. Також при сильному вітрі гілки дерев можуть зашкодити дах.
  • вздовж садових доріжок – коріння рослин може здути ґрунт, що може пошкодити покриття. Також падаючі плоди заважають руху.
  • поруч із дачним парканом – збирання врожаю з гілок на боці сусіда буде затруднено.

Для продуктивного плодово-ягідного саду не слід розміщувати дерева на ділянці хаотично. Натуральний стиль використовується для прикраси ландшафту, проте ускладнює догляд саду, тим самим знижуючи продуктивність саду. Міжряддя дерев можна засадити кущами аґрусу, аґрусу та іншими культурами.Перегляди: 66
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: