НОВИНИ

Як вплине на врожай озимих аномально тепла зима

29.01.2020 14:34
4444

Посушлива погода в Україні стоїть ще з другої половини літа-2019. Особливо це відчувають на собі південні регіони країни. На Херсонщині, наприклад, недобір озимих через таку посуху може становити від 10 до 50% врожаю. Про це пише Пропозиція.

За словами директора Інституту зернових культур НААН Владислава Черчеля, внаслідок того, що восени в деяких районах України уже не вистачало вологи і дуже багато культур сіяли в сухий ґрунт, то сільгосппідприємства не досіяли півмільйона гектарів по Україні.
Інша проблема для аграріїв — невчасний початок періоду вегетації в рослин. Приміром, на Чернігівщині упродовж аномальної зими посіви озимини вже кілька разів виходили зі стану спокою.

«Озимі культури час від часу відновлюють вегетацію, температура на вузлі кущіння не знижувалась менше ніж -2°С, що значно вище, ніж критичні точки вимерзання (14-17°С нижче нуля). Можна очікувати, що зимівля буде сприятлива, і враховуючи, що озимі продовжують вегетацію, то навіть пізні посіви, і посіви, які не зійшли осінню, зійшли вже сьогодні і дуже непогано себе почувають. Тобто в цілому озимі перебувають у непоганому стані», — каже Владислав Черчель.
Він додає: якщо опиратися на багаторічні спостереження, то серйозних температурних знижень у лютому швидше за все не варто очікувати.

«Але сніг можливий, і це буде добре для озимини. Навіть попри те, що цукри знижуються при відновленні вегетації, та все ж на сьогодні вони на рівні 25%, чого достатньо, аби пройти зимівлю. Якщо й буде короткочасне зниження температури, воно не матиме негативного впливу на жито чи озиму пшеницю. Незначні морози можуть вплинути на перезимівлю озимого ячменю, бо ця культура не настільки стійка, а також дещо пошкодити ріпак. Але швидше за все озимі добре перезимують», — прогнозує науковець.+

За його прогнозами, на сьогодні є всі умови для отримання як мінімум середнього врожаю. А якщо весна буде рання й волога, то можна очікувати на рекордні врожаї.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: