ТЕХНОЛОГІЇ

Як сьогодні ефективно автоматизувати склад та логістику?

12.06.2024 12:37

З кожним роком все більше компаній переходить на онлайн-торгівлю. Продаж товарів через інтернет стає більш вигідним та перспективним. Щоб успішно цим займатися необхідно правильно організувати логістику та складські операції, особливо для великих підприємств. Мова про логістичних операторів, інтернет-магазини з власними складами та кур’єрами, чи, наприклад, виробництва, що доставляють свою продукцію партнерам самостійно. Щоб добре організувати таку діяльність та залишатися конкурентоспроможними, важливо впроваджувати сучасні технології та обладнання. Сьогодні бізнес інвестує у різні продукти, однак найпопулярнішими є WMS система для автоматизації складу, та TMS система для автоматизації логістики. Чудово доповнює їх й таке обладнання, як напівавтоматичні сортувальні стелажі PTL, автоматичні сортувальні лінії, та комплекси автоматичного вимірювання і зважування вантажу. Пропонуємо дізнатися трохи більше про кожен з цих продуктів. 

WMS система для автоматизації складу

Якщо склад вашого підприємства займає понад 1000 м2, рано чи пізно на ньому виникає хаос, адже складно контролювати всі процеси спираючись лише на людський фактор. Використання лише людської праці призводить до частих помилок, недостач і пересортування, а також залежності від працівників, здебільшого тих, які працюють давно й гарно у всьому орієнтуються. 

Автоматизація складу з допомогою таких компаній, як UIS — це єдино правильне рішення й починати варто саме з WMS системи. Це програмне забезпечення, яке встановлюється на комп’ютери, і містить всю інформацію про склад та його наповнення. 

Основні функції WMS:

  1. Автоматична інвентаризація: з системою легко вести точний облік усіх товарів на складі.
  2. Комплектація замовлень: у системі можна сформувати листи замовлень і тим самим прискорити процес їх підготовки до відправки.
  3. Прийом, зберігання та відвантаження товарів: при отриманні товару працівники маркують його й вся інформація про продукт автоматично вноситься у систему. Потім фіксуються всі операції, які проводились з вантажем. 
  4. Контроль за продуктивністю працівників: кожен співробітник складу матиме персональний KPI тож керівник зможе відстежувати продуктивність окремого працівника, або ж певної команди. 

WMS-систему легко освоїти, а інвестиції у неї окуповуються протягом першого року експлуатації. 

Автоматизація логістики з  TMS системою

Наступний продукт — це теж програмне забезпечення, однак націлене на автоматизацію логістики. Ефективна робота служби доставки є критично важливою для конкурентоспроможності компанії, яка бодай якось пов’язана з цією нішею. Особливо це актуально, якщо конкуренти пропонують швидку доставку із можливістю вибору часу. Це доволі унікальна опція, однак пропонувати її клієнтам можливо після впровадження системи TMS (Transportation Management System).

Основні функції TMS:

  1. Відмова від паперової документації: усі звіти та дані зберігаються та оновлюються в електронному форматі.
  2. Контроль за продуктивністю кур’єрів: система дає змогу в режимі реального часу відстежувати пересування кур’єрів та дивитися, чи встигають вони здійснювати ту кількість доставок, яку їм доручили. Ця опція дозволяє якісно сформувати колектив, щоб не було простоїв або ж навпаки — надмірної завантаженості працівників. 
  3. Пропонування унікальних послуг: мова про доставку у конкретній часові рамки, наприклад, протягом дня/доби, в першій половині дня, чи взагалі протягом конкретного часового відрізка. 

TMS-система також автоматично формує та переплановує маршрути у разі форс-мажорів й виконує безліч інших корисних опцій. Функціонал замовник може індивідуально обговорювати з розробником орієнтуючись на потреби власного бізнесу. 

PTL, сортувальна лінія та Metrix: коротко про допоміжне обладнання для автоматизації бізнесу

Крім WMS і TMS систем, існують інші продукти, що набирають популярності у сфері виробництва, логістики та e-commerce:

  • Устаткування PTL (pick by light, put to light): підходить для компаній, які щодня займаються візуальним сортуванням;
  • сортувальні лінії: корисні для компаній, які щодня відправляють, чи сортують сотні різних вантажів;
  • комплекс Metrix: необхідний компаніям, які щодня зважують і вимірюють посилки, що відправляються на доставку.

Всі ці продукти можуть працювати як у комплексі, так і окремо. Програмне забезпечення часто пропонується на умовах SaaS, тобто розробник дозволяє взяти його в оренду замість покупки.

Автоматизація складських та логістичних процесів є необхідністю для сучасних компаній, які прагнуть підвищити ефективність роботи компанії та бути потужним конкурентом у власній ніші.


Перегляди: 6
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: