НОВИНИ

Як реалізувати право на безкоштовне отримання земельної ділянки

06.08.2021 13:02
realnepovernennya17-11-10-1510327983

Кожен громадянин України може отримати від держави до 6 земельних ділянок різного призначення. Законодавством України передбачена можливість для громадян безкоштовно отримати земельну ділянку із земель державної і комунальної власності, – повідомляє пресслужба Міністерства юстиції України. Про це повідомляє sud.ua, пише agronews.ua.

Законом України чітко визначені розміри ділянок:

✅для ведення фермерського господарства – в розмірі земельної частки (паю), визначеної для членів сільськогосподарських підприємств, розташованих на території сільської, селищної, міської ради, де знаходиться фермерське господарство;

✅ для ведення особистого селянського господарства – не більше 2,0 га;

✅ для ведення садівництва – не більше 0,12 га;

✅ для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у селах – не більше 0,25 га, в селищах – не більше 0,15 га, в містах – не більше 0,10 га;

✅ для індивідуального дачного будівництва – не більше 0,10 га;

для будівництва індивідуальних гаражів – не більше 0,01 га.

Крім того, громадяни мають право отримати у приватну власність до шести земельних ділянок різного цільового призначення.

Для реалізації свого права на безкоштовне отримання земельної ділянки необхідно:

❗Обрати вільну земельну ділянку за бажаним місцем розташування та з відповідним цільовим призначенням;

❗ Звернутися до сільської, селищної, міської ради (якщо питання стосуються земель комунальної власності) з необхідними документами:

✔клопотання із зазначенням цільового призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри;

✔графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки (виготовити графічні матеріали вільної земельної ділянки Ви можете власноруч за допомогою Публічної кадастрової карти або звернутися до фахівців системи надання безоплатної правової допомоги);

✔погодження землекористувача (у разі вилучення земельної ділянки, що перебуває у користуванні інших осіб);

✔документи, що підтверджують досвід роботи у сільському господарстві або наявність освіти, здобутої в аграрному навчальному закладі (у разі надання земельної ділянки для ведення фермерського господарства);

✔копія документа, що посвідчує особу (наприклад, паспорта громадянина України).

❗ Замовити розроблення проекту землеустрою у землевпорядній організації шляхом укладення відповідно договору з чітким визначенням вартості та строків виконання робіт.

Варто зазначити, що у разі відсутності у виконавця робіт сертифіката інженера-землевпорядника, проект землеустрою буде вважатись недійсним і державну реєстрацію земельної ділянки буде здійснити неможливо.

❗ Зареєструвати земельну ділянку у Державному земельному кадастрі, звернувшися до територіального органу Держгеокадастру за місцем розташування земельної ділянки.

❗ Затвердити проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки, надавши до місцевої ради:

клопотання про затвердження проекту землеустрою;

екземпляр погодженого проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки;

витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку.

❗ Зробити реєстрацію права власності на земельну ділянку, яку здійснюють центри надання адміністративних послуг, а також нотаріуси на підставі заяви та доданих до неї документів:

документа, що посвідчує особу;

засвідченої копії рішення про безоплатну передачу земельної ділянки;

витягу із Державного земельного кадастру про земельну ділянку;

документа, що підтверджує внесення плати за державну реєстрацію права власності на нерухоме майно – в розмірі 0,1 прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Нагадаємо, що озвучено регіон України з найкращим врожаєм кавуна.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: