АГРОВІДЕО

Як провести післяжнивний обробіток і підготовку до сівби озимих

25.09.2024 09:05
Як провести післяжнивний обробіток і підготовку до сівби озимих

Наразі в полях активно кипить робота, адже настала пора, коли аграріям треба одночасно виконувати дві надважливі операції: збирати пізні культури та готуватися до сівби озимих. І робити все треба максимально вчасно, бо в цій справі навіть затримка на день може негативно вплинути на врожай. Аби всі агрозаходи були виконані вчасно і головне – якісно, у своєму арсеналі господарству слід мати відповідний набір надійної техніки.

Фахівці компанії BEDNAR подбали про те, щоб фермери мали на озброєнні якісні агрегати для післяжнивного та передпосівного обробітку, які за один прохід можуть якісно виконувати кілька операцій.

Зокрема, лущильник SWIFTERDISC не лише якісно подрібнює пожнивні рештки та змішує їх із ґрунтом, а й лишає після себе вирівняне, підготовлене поле, так що за потреби після збирання попередника можна одразу приступати до сівби озимих.

А компактор SWIFTER за один прохід здатен подрібнити грудки, вирівняти поле, підрізати бур’яни й наситити ґрунт киснем,  формуючи ідеальне посівне ложе для отримання дружніх сходів усіх культур, у тому числі дрібнонасіннєвих. При цьому фермери, які вже придбали згадані агрегати, наголошують на досить лояльній їх вартості, при тому, що за якістю вони не поступаються набагато дорожчим аналогам, а то й випереджують їх.

Про свій досвід експлуатації агрегатів, придбаних у офіційного дилера техніки BEDNAR компанії «НФМ АГРО», розповідають аграрії з південних та центральних регіонів України.    

«За один прохід компактор SWIFTER якісно виконує кілька операцій» Віктор Іванов, голова ФГ «Вікторя Нова», Кіровоградська обл.

Віктор Іванов

Компактор SWIFTER від BEDNAR ми придбали цього року і вже навесні підготували ним близько 1 тисячі гектарів під сівбу соняшнику. Обрали саме цей агрегат за якістю й надійністю конструкції, що є його головною перевагою, як порівняти з нашим попереднім культиватором. Також зважали на зручність і простоту в експлуатації компактора.

Агрегатуємо SWIFTER із трактором John Deere 8R 340. Протягом робочого дня вдається зробити ним в середньому 50-60 гектарів за робочої швидкості 12 км/год. Працюємо в посушливому регіоні на важких чорноземах, утім, компактор дуже добре справляється зі своїми завданнями. Завдяки виконанню кількох операцій за один прохід економимо на кількості проходів техніки.

Зокрема, передня планка вирівнює поле, передній планчатий коток формує оптимальну структуру ґрунту для сівби та отримання рівномірних сходів, крім того, компактор підрізає бур’яни, прикочує й зберігає вологу.

Screenshot 4

Працюємо ним після плуга або глибокорозпушувача і, зважаючи на особливості наших важких ґрунтів, іноді доводиться проходити компактором двічі, щоб досягти ідеальної структури ґрунту для сівби.

Плануємо за допомогою SWIFTER готувати поля також під сівбу озимих, коли випаде дощ, адже зараз у нас сильна ґрунтова посуха, тож про сівбу озимини поки що не йдеться.

«SWIFTER ідеально працює навіть на важких ґрунтах у посушливих умовах» – Марин Кулінський, агроном ТОВ «АгроТранс» (Одеська обл.)

Як працює компактор SWIFTER, ми побачили на полях колег, що господарюють неподалік, і вирішили придбати такий самий агрегат для свого господарства. По-перше, дуже сподобалася якість передпосівної підготовки ґрунту, а по-друге, аналоги на ринку були значно дорожчі. Раніше ми користуватися вітчизняним 6-метровим компактором, а SWIFTER придбали 10-метровий, тож підвищили не лише якість виконуваної роботи, а й продуктивність.

Марин Кулінський

Купували його переважно для підготовки ґрунту під сівбу дрібнонасіннєвих культур, зокрема, ріпаку, адже він потребує дуже якісно підготовленого посівного ложа. Та в результаті готуємо цим компактором ґрунт під усі культури – пшеницю, ячмінь, соняшник, кукурудзу.

Загалом ми обробляємо близько 2 тис. га, а SWIFTER за 1,5 роки експлуатації зробив у нас приблизно 3 тис. га. За цей час, після першої тисячі гектарів стерлися робочі органи – лапи. Та проблем із наявністю й доставкою запчастин не було, тож ми все швидко замінили самі, адже агрегат простий в експлуатації.

Агрегатуємо компактор із трактором John Deere R8 потужністю 370 к.с. За середньої робочої швидкості 12 км/год обробляємо до 200 гектарів за добу. Працюємо на змішаних типах ґрунтів – це переважно суглинки, глинисті чорноземи.

Screenshot 5

При цьому компактор тримає глибину обробітку на всій площі, навіть якщо це 2-3 см. За один прохід робить кілька операцій (вирівнює поле, подрібнює ґрунт, підрізає бур‘яни), так що отримуємо ідеальне посівне ложе, а це один з найважливіших чинників отримання дружніх сходів. Вважаю, що цей агрегат один із найкращих на ринку в своїй категорії, але при цьому за оптимальну ціну.

«Завдяки якісному подрібненню пожнивних решток після лущильника SWIFTERDISC можна одразу сіяти наступну культуру», – Володимир Брагінець, голова ФГ «Галина» (Миколаївська обл.)

Тобто ґрунти важкі, та навіть зважаючи на те, що працюємо переважно в посушливих умовах, агрегат якісно виконує свої функції. Проходимо ним поля після різних типів основного обробітку – оранки, глибокого розпушування, і він вирівнює поле на відмінно.

Дисковий лущильник SWIFTERDISC XO 5000F я придбав торік у компанії «НФМ АГРО». Почув позитивні відгуки про нього від знайомого і довго вивчав усю доступну інформацію. Головним критерієм у виборі було оптимальне співвідношення ціни та якості. А тепер уже з власного досвіду можу сказати, що агрегат якісно виконує свою функцію.

Ми вже обробили ним приблизно 1,5 тис. га – лущили пожнивні рештки після збирання зернових і соняшнику. Раніше користувалися дискатором вітчизняного виробництва із меншою робочою шириною, і різниця в якості роботи та продуктивності дуже помітна.

Screenshot 6

Перевага лущильника SWIFTERDISC у тому, що завдяки інтегрованій транспортній осі він відмінно тримає поле, не «скаче» навіть за досить високої робочої швидкості (15 км/год). Передні колеса повторюють рельєф поля. Глибину обробітку також легко регулювати. Завдяки агресивним дискам агрегат якісно подрібнює пожнивні рештки та змішує їх із ґрунтом, так що за потреби і коли дозволяють погодні умови та стан ґрунту, після проходу лущильника можна одразу приступати до сівби без додаткових обробітків.

А це дає змогу заощадити на кількості проходів техніки. Наприклад, торік ми задискували пожнивні рештки соняшнику і одразу посіяли озимі зернові. А часом для кращого ефекту доводиться робити дискування двічі й уже потім сіяти.

Коли ж після лущення стерні немає потреби або можливості сіяти наступну культуру, SWIFTERDISC забезпечує оптимальні умови для одночасного проростання бур’янів та падалиці, і таким чином з ними легше боротися. Із цим також справляється лущильник за повторний прохід.

Агрегатуємо дискатор із трактором John Deere потужністю 200 к.с. За середньої робочій швидкості 15 км/год за зміну робимо 40-50 га. Після наробітку 1,5 тис. га ще нічого не ремонтували й замінювали. До того ж в обслуговуванні агрегат дуже простий.

Video:



Перегляди: 458
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: