Soft.Farm враховує особливості ведення кадастрового обліку, тому діджиталізація даних щодо Ваших полів із кожним днем стає простіше. Завдяки можливостям функції формування звіту за земельними ділянками не потрібно переглядати гори паперової документації, щоб зібрати відомості докупи. Уся необхідна інформація формується в електронний документ. Зручний формат візуалізації об’єднує кадастрові дані за кожним конкретним полем у вигляді звіту. Про це повідомила прес-служба Soft.Farm, пише agronews.ua.
Щоб провести якісний аудит земельного банку, достатньо зробити три прості кроки.
Перший крок — це внесення контурів полів. Їх можна завантажити у вигляді KML-файлів або обвести вручну. Розташування полів миттєво відобразиться на мапі, а якщо увімкнути шар із кадастровими ділянками, то відразу буде видно «шахматку» земельних паїв у межах кожного поля.
Другим кроком є внесення кадастрових номерів. У програму можна завантажити готові excel-файли з кадастровими номерами, які є в підприємства, або замовити автоматичне завантаження ділянок у межах Ваших полів за допомогою функції «Кадастровий номер».
Третім кроком буде заповнення документальної інформації по паях і векторизація контурів. Це теж можна зробити самостійно або скористатися функціями «Реєстр прав» і «Контури паїв» для автоматичного завантаження даних.
Усі кадастрові відомості внесені, а це значить, що можна сформувати якісний звіт.
Перший аркуш звіту відображає всю інформацію про поле, а саме: його мапу з відомостями про площу, дані про посіви із зазначенням дат посіву та збору, а також продукцію культури, заплановану врожайність і валовий збір.
На другому аркуші видно звіт про розташування кадастрових ділянок. Важливо, щоб паї були прив’язані до поля. У цьому випадку на карті відобразиться «шахматка» їхнього розміщення й можна буде легко проаналізувати співпадіння меж паїв з електронними мапами полів Вашого агропідприємства.
Нагадаємо, Soft.Farm пропонує аграріям функцію планування посівів з урахуванням сівозміни.
Далі бачимо зведені кадастрові дані за полем та інформацію у вигляді таблиці, у якій вказані кадастрові номери ділянок, їхня площа, орендар і орендодавець, дати початку та закінчення дії договору оренди і його тип.
Поруч із кадастровими номерами позначена колірна ідентифікація терміну дії договору оренди, яка допомагає швидко визначити ділянки, за якими потрібно подовжити або переоформити документи. Відомості в таблиці розбиті за орендарями, тому можна легко виявити паї конкурентів для планування та здійснення обміну.
Буде видно ділянки, за якими ще раз потрібно перевірити договори, а саме чи все гаразд із документами, чи не будуть претендувати на Ваші землі сусіди, чи перебуває договір в оренді або за ним уже здійснено обмін.
Оперативне отримання кадастрового звіту дозволяє виявляти проблемні зони і вчасно реагувати на закінчення термінів дії договорів оренди, а також не втрачати найважливішу інформацію за полем і використовувати потенціал кожної ділянки на 100 %.
Читайте також: кадастрову мапу для управління земельним банком тепер можна використовувати і на iPhone.