НОВИНИ

Як легко позбутися плісняви на ґрунті кімнатних рослин

16.11.2022 18:19
filestoragetemp-101

Кімнатні рослини не так сильно схильні до різних захворювань, як ті, що ростуть у відкритому ґрунті, але все ж мають цілу купу дошкульних проблем. Одна з яких – пліснява, що з’являється у горщику. Як повідомляє видання Kobieta, розпізнати цю хворобу досить просто, вона виглядає як білий пухнастий наліт на поверхні землі, пише  agronews.ua.

Її часто плутають з вапняним осадом, який може утворюватись через полив жорсткою водою. Осад – це теж погано, але пліснява є згубною для рослин і потребує негайної боротьби. Тим більше, що ці грибки, зокрема їхні спори можуть нашкодити також і людям. Хороша новина полягає в тому, що боротись з цією напастю можна підручними засобами і без токсичної хімії.

Цвіль на поверхні субстрату найчастіше з’являється у холодну пору року, коли висока вологість і брак сонячного світла створюють сприятливі умови для розвитку грибків. Забавно, що боротись із нею допомагає спеція, яку теж вважають “зимовою”. Ключовий інгредієнт глінтвейнів та яблучних пирогів – кориця.

Відомо, що антисептичні властивості кориці використовували уже у Давньому Єгипті. Зокрема її додавали до суміші, якою бальзамували тіла померлих. А у Середньовіччі вона зажила слави афродизіаку та ефективного засобу проти ангіни.

Протимікробні, протигрибкові та противірусні властивості їй додає те ж, що забезпечує характерний приємний запах і смак цієї спеції. Це ефірні олії, які містять коричний альдегід – потужний природний фунгіцид.

Як позбутися плісняви ​​на землі в горщику за допомогою кориці

Протигрибковою присипкою може бути звичайний коричний порошок, який можна купити у будь-якому супермаркеті. Його цілком достатньо, щоби подолати проблему.

Для початку зберіть весь білий пліснявий наліт з поверхні субстрату. Далі можна присипати рослину свіжим ґрунтом і внести добрива. А вже після цього – посипати землю корицею. Ще краще буде змішати її з верхнім шаром ґрунту. Але не переборщіть. Завелика кількість кориці може завдати рослині шкоди. У разі ж, якщо, плісняви у горщику справді багато, краще пересадити квітку у свіжий, не заражений субстрат.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: