НОВИНИ

Ягоди, які найбільше експортує Україна

14.03.2019 11:53

За даними митної статистики, в 2018 році Україна поставила на світові ринки 162,5 тис. тонн фруктів на $228,5 млн, що перевищує показник 2017 року на 20%.Про це повідомляють аналітики компанії Pro-Consulting.

Левову частку експортних поставок склали горіхи і заморожені ягоди, яких продали на $117,1 млн і $78,2 млн

«Ринок ягід в Україні розвивався поступово, і за останні двадцять років виріс практично в три рази. Цьому сприяли сприятливі кліматичні умови і розвиток аграрного сектора», — говорять аналітики компанії Pro-Consulting.

Найбільші збори в Україні припадають на вишню — майже половина обсягу. Високі частки також черешня і полуниця. А сумарні обсяги чорниці, лохини і ожини становлять менше 1%.

Аналітики відзначають світовий тренд на органічну продукцію, завдяки чому на зовнішніх ринках готові переплачувати до 30% за українські ягоди. Виходячи з цього, можна виділити наступні основні тенденції, які впливають на формування українського ринку: збільшення виробництва заморожених ягід і вирощування органічної продукції. Це стимулює збільшення експорту, так як попит на органічні ягоди високий на зовнішніх ринках.

Експерти вважають, що при збереженні поточних тенденцій попиту на внутрішньому і зовнішньому ринках, виробництво заморожених ягід в Україні буде помірно зростати за рахунок відновлення поставок чорниці та лохини.

 


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: