НОВИНИ

Яблуко у формі сердця до Дня Святого Валентина. Секрети агронома

14.02.2020 19:01
076

До Дня Святого Валентина в українських супермаркетах продавали яблука у формі серця. Виростив їх переселенець із Донецька Валерій Подольський. В інтерв`ю ТСН він розповів про свій винахід, передає Agronews.

Валерій Подольський до переїзду 2014 року у Київ працював у сфері PR. Садівництвом не займався, але завжди мріяв про сільське господарство. Поштовхом до народження ідеї вирощувати фігурні овочі та фрукти стала ювелірна робота Сальвадора Далі «Королівське серце», яку побачив у музеї в Іспанії. Після повернення з турпоїздки вирішив поекспериментувати з формою яблука. Подумав, що такі яблука можуть бути чудовим подарунком до Дня Святого Валентина.

Придатними  для трансформування виявилися не всі сорти яблук. Експериментував упродовж кількох років із 14-ма. Найбільш зручними виявилися Голден, Джонаголд, Пінова. Знайомий фермер, що має сад у прифронтовій частині Донеччини у місті Добропіллі погодився надати частину яблуневих насаджень, де культивуються саме ці сорти. На плоди у момент досягнення ними 6 см у діаметрі надягали спеціальні пластикові форми. У процесі росту яблуко набуває необхідної форми. Незадовго до збирання врожаю форми з плодів знімають, щоб вони набули красивого забарвлення. Хімію на ділянках із фігурними яблуками не застосовують, оскільки ні шкідники, ні пестициди через полікарбонат, із якого виготовлено форми, не діятимуть.

Один із супермаркетів столиці напередодні Дня Святого Валентина придбав у підприємця невелику партію яблук у формі сердець. Попри доволі високу ціну у 55 грн/шт їх відразу розкупили.

Підприємець також розробив полікарбонатні форми для огірків. Вони дозволяють отримувати плоди, що при нарізанні виглядають як зірочки. Вирощує Валерій Подольський і квадратні кавуни.

Наступним фруктом для експериментів агронома-аматора стане груша, з якої він спробує виростити Санта-Клауса.   


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: