ГОЛОВНЕ

Висоцький окреслив принципові позиції щодо земельної реформи

15.01.2020 15:02
tv

Тарас Висоцький на скайп-нараді 15 січня з представниками обласних департаментів агропромислового розвитку та сільсьгоспвиробниками презентував фінальну редакцію законопроєкту 2178-10 про земельну реформу в Україні, повідомляє Урядовий портал.

Заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тарас Висоцький зазначив: “До кінцевої редакції цього законопроєкту, а також інших  законопроєктів у контексті земельної реформи було закладено близько 80% змін, озвучених на попреденіх 17 регіональних форумах, селектороних нарадах та безпосередніх зустрічах з асоціаціями, фермерами, аграріями та усіма зацікавленими у реформі сторонах”.

Він підкреслив принципові позиції, відповідно до яких купувати землю сільськогосподарського призначення зможуть лише українці, концентрація земель в одних руках складає до 10 тис. га, розрахунок за землю – виключно безготівковий з перевіркою походження коштів, забороняється купувати землю у 50 кілометровій зоні від кордону, зафіксовано мінімальну ціну на земельну ділянку, банки не зможуть купувати землю – лише брати у заставу, частина коштів від продажу земель державної та комунальної власності піде на створення Фонду розвитку сільських територій.

Також заступник Міністра акцентував увагу на преференціях для фермерів. Зокрема, фермерські господарства зможуть купувати земельні ділянки без аукціону за ціною нормативної грошової оцінки, а також з розстрочкою до 7 років.

Крім того, фермерам надається право постійного користування с/г землею для ведення селянського (фермерського) господарства, право довічного успадкованого володіння, а також право оренди землі шляхом переоформлення права постійного користування. Таких земель налічується близько 560 тис. га.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: