НОВИНИ

Вирішення проблеми випадіння озимих зернових

01.04.2019 09:35

Ефективність ведення сільськогосподарського виробництва значною мірою залежить від погодного чинника, і якщо на 1 березня стан посівів озимих культур на більшості площ оцінювався переважно як добрий та задовільний, то вже в другій декаді березня господарі, особливо Центрально-Східних регіонів, почали фіксувати випадіння пшениць від 5 до 30%.

За спостереженнями нашої агрономічної служби, сприятливі агрокліматичні умови звітного періоду в Південних, Центральних, частини Західних областей, переважно на добре розвинених посівах озимих пшениці та ячменю зумовили розвиток борошнистої роси, септоріозу, кореневих гнилей від слабкого до середнього рівня, де збудники цих хвороб збереглися на 3-8% рослин. В осередках Київської, Полтавської, Черкаської, Чернігівської областей на 4-8% рослин озимини зафіксовано розвиток снігової плісняви. У господарствах Волинської області хворобою уражено до 12% посівів.

Перша декада березня характеризувалася аномально теплою погодою: середньодобова температура повітря знаходилася у межах від 1 до 11,2°С тепла та перевищувала норму на 1-10°С. Таке потепління викликало масовий розвиток хвороб, особливо кореневих гнилей та септоріозу. А нічні приморозки у другої декади березня зумовили поєднання двох негативних факторів – температурний стрес та вуглеводневе виснаження рослин. І найбільш негативна дія даних факторів проявилася на посівах уражених сніговою пліснявою, як результат часткове випадіння посівів пшениці. Слід зазначити, що особливо постраждали сорти закордонної селекції ,як правило, інтенсивного та високоінтенсивного типу.

Традиційно поняття «снігова пліснява» ототожнюють із «фузаріозною сніговою пліснявою». Разом із тим достатньо часто зустрічають ураження тифульозом. Крім цих хвороб, симптоми снігової плісняви викликає гриб Sclerotinia borealis (snow blight, snow scald) і ооміцети Pythium spp. Загальноприйняті назви — «склеротиніоз» і «пітіозна снігова пліснява». Збудник зберігається в ґрунті на органічних залишках і з осені починається зараження озимих культур. Початок розвитку грибниці на озимих посівах, що спостерігається ще з осені, посилюється ранньою весною, після танення снігу. Патоген має більшу агресивність при низьких температурах (5оС), чим і пояснюється переважне розселення гриба в роки з холодною весною.

Компанія «Vitagro Partner» пропонує ефективні фунгіциди проти комплексу весняних хвороб на посівах озимих культур під брендом Bayton.

Зокрема, особливу увагу заслуговує  високоефективний фунгіцид профілактичної та лікувальної дії Дункан (карбендазим, 250 г/л + флутріафол, 125 г/л). Карбендазим – інгібітор грибів-патогенів на всіх фазах їх розвитку, який пригнічує розвиток збудників хвороб на ранній стадії. Флутріафол швидко поглинається поверхнею рослин та переміщується по всій рослині через променево-волокнисті пучки, знищуючи мембрани клітин патогенів.

Доведена беззаперечна ефективність нового комбінованого системного фунгіциду захисної та лікувальної дії Друїд (пропіконазол, 150 г/л + тріадимефон, 150 г/л). Препарат має яскраво виражену системну дію. Діючі речовини інгібують біосинтез поживних речовин патогену, та одночасно збільшують інтенсивність фотосинтезу у листках культури.

Ми відкриті для співпраці та наукового супроводу технологій для наших партнерів, і пропонуємо програму підтримки аграріїв –  Програма спільного вирощування.

Компанія забезпечує партнера,тобто господарство, необхідними засобами: насінням, засобами захисту, мікродобривами. Господарство отримує всебічну підтримку та супровід  від менеджера і агронома для  реалізації успішного проекту. Розрахунок між партнерами проводиться сумісно вирощеним врожаєм.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: