АГРОРЕГІОНИ

Випадок АЧС зафіксовано у фермерському господарстві на Кіровоградщині

17.11.2023 13:32
svin-ya-achs-640x360-1-623x360

У фермерському господарстві Кіровоградської області (селище Новгородка Кропивницького району) зафіксовано спалах африканської чуми свиней (АЧС). Там  захворіло троє свиней, ще одна загинула. Про це повідомили у Держпродспоживслужбі.

За словами керівника фермерського господарства, де всього утримувалося 278 голів свиней, тварини почали хворіти з 12 листопада.

Зараз затверджено план дій і визначено межі епізоотичного вогнища (територія фермерського господарства), зону захисту радіусом 3 км (смт Новгородка та село Воронцівка). Також встановлено зону спостереження радіусом 7 км, до якої ввійшли села Бережинка, Ново-Андріївка, Вершино-Кам’янка, Велика Чечеліївка, Білозерне, Куцівка, Ручайки, Спільне, Перше Травня Кропивницького району.

Тварини, які утримувалися на території фермерського господарства підлягають умертвінню безкровним методом, а після – спалюванню. Приміщення, в яких утримували тварин, знезаражують.

На в’їзді до епізоотичного вогнища встановлено карантинний пост, забезпечено цілодобове чергування. Доступ стороннього транспорту та людей обмежено на час карантину щодо АЧС (40 діб).

Також уточнюють свинопоголів’я в зонах захисту та нагляду. Сигнальних повідомлень про випадки підозри на захворювання та загибель свиней із навколишніх населених пунктів і господарств не надходило.


Перегляди: 185
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: