НОВИНИ

Винороби озвучили першочергові потреби галузі

27.09.2022 12:07
vyno-vynograd

Кризу у виноградарсько-виноробній галузі, яка розпочалась ще задовго до війни, істотно посилила воєнна агресія росії на території України. Про це  повідомляє генеральний директор корпорації «Укрвинпром» Володимир Кучеренко, пише agronews.ua.

Як відмітив генеральний директор корпорації «Укрвинпром» Володимир Кучеренко, з-поміж негативних факторів впливу — знищення або значне пошкодження низки виноробних підприємств, падіння попиту та реалізації виноробної продукції, стрімкий ріст імпорту виноробної продукції, подорожчання основних витратних матеріалів, порушення логістичних ланцюгів. Окрім цього, досі неврегульовані терміни розрахунку торгових мереж із постачальниками харчових продуктів та низка неефективних для розвитку галузі управлінських рішень.

«Є першочергові кроки, які держава має здійснити задля покращення становища в галузі. Зокрема, відновлення спецрежиму ПДВ для виноградарсько-виноробних підприємств, встановлення індикативної ціни на виноград, субсидування переробки (на зразок європейської практики), розробка дієвої комплексної програми відновлення галузі, істотне підвищення мита на імпортну продукцію країн, які підтримують країну-агресора, забезпечення представлення на магазинних полицях понад 60% української винопродукції, створення централізованої інформаційної логістичної системи та інше», — зазначає Володимир Кучеренко.

За його словами, саме такі пропозиції тривалий час ініціює «Укрвинпром».

«Адже за цим — майбутнє не лише нашої галузі як частини національної економіки. Реалізуючи ці кроки, ми гармонійно інтегруємо свій напрям у європейську спільноту», — впевнений Володимир Кучеренко. 

Читайте також: Відбудеться безкоштовний вебінар щодо приватизацію державного та комунального майнаЧитай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: