ВАЖЛИВО

Викрито шахраїв, які завдали фермерам збитків на 18 млн грн

22.05.2020 14:32
https://agronews.ua/

Зловмисники діяли на території всієї держави. До складу організації входило 20 осіб. Наразі затримано 12 активних учасників – організатора, трьох  співорганізаторів та вісьмох членів злочинної організації.  Кошти потерпілих затримані привласнювали під приводом продажу  дизельного  пального та мінеральних добрив.  Після домовленості про продаж товару зловмисники просили сплатити передплату. Щойно потерпілі перераховували завдаток за товар – зловмисники відключали телефони та зникали. Сума збитків становить понад 18 мільйонів гривень. Про це повідомляє пресслужба Національної поліції, пише  agronews.ua.

“Зловмисники  під приводом продажу мінеральних добрив та дизельного пального привласнювали кошти потерпілих.  Члени злочинної організації мали кілька заздалегідь підготовлених  «сценаріїв», які залежали від  поведінки обраних жертв”, – зазначив начальник Департаменту карного розшуку Нацполіції Вадим Дзюбинський .

Мали зловмисники і злочинну схему дій на випадок, коли обрана жертва погоджувалася сплатити кошти лише після доставлення  товару. В такому випадку шахраї підшукували постачальників, які насправді надавали послуги із продажу мінеральних добрив і дизельного пального, та замовляли  доставку товару на адреси потерпілих. Зловмисники підробляли документи, зокрема платіжні доручення, та надсилали їх у електронному вигляді потенційним покупцям.

Отримавши платіжне доручення, потерпілі не перевіряли надходження коштів та починали розвантажувати товар. В цей час одним із членів злочинної організації телефонував до представника покупця та вимагав негайного перерахувати кошти  за поставлене майно. Шахрай надавав розрахунковий рахунок, який вони потім спустошували.

Для злочинних дій шахраї створили  17   фіктивних підприємств з різними розрахунковими рахунками. Фігурантам інкримінують  вчинення 57 шахрайств. Сума збитків становить понад 18 мільйонів гривень. 

В ході проведення понад 30 санкціонованих обшуків за місцем мешкання фігурантів поліцейські вилучили зброю, наркотики, банківські картки, фінансово-господарські документи різних товариств. Крім того, виявлено  кошти в іноземній  валюті та золоті вироби. 

“Затриманим інкримінують участь у злочинній організації та вчинення шахрайських дій у складі злочинної організації в особливо великих розмірах. Організатору також інкримінують створення злочинної організації”, – наголосив начальник Департаменту карного розшуку Вадим Дзюбинський.

Досудове розслідування триває в рамках кримінального провадження за ч.1,2,3,4 ст. 190 (Шахрайство) та ч. 1 ст.255 (Створення злочинної організації) Кримінального кодексу України.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: