ТЕХНОЛОГІЇ

Викрутки: якими вони бувають та інша корисна інформація про них

16.04.2024 12:28

Раніше в ремонтних роботах використовувалися зазвичай два типи викруток — плоска та хрестова. Їх було достатньо для того, щоб виконати дома невеликий ремонт, відремонтувати газову плиту чи іншу побутову техніку. Сьогодні викрутки на сучасному ринку представлені різними варіантами, тому, вибираючи їх, можна розгубитися.

Види викруток і їхнє призначення

Це інструмент, який складається з наконечника, стрижня та ручки. Купити викрутки на avrora.ua можна як окремо, так і в наборі. Останній варіант вигідніший, оскільки ти зекономиш кошти й будеш мати інструмент із різними наконечниками. Якщо ти хочеш придбати знаряддя для ремонту окремо, тобі варто знати, які викрутки бувають і для чого призначені.

Спочатку треба розібратися з наконечниками. Вони є таких видів:

  1. Хрестові. Підходять для більшості саморізів та гвинтів, тому вважаються універсальними.
  2. Хрестоподібні Pozidriv. Можна сказати, що це вдосконалена модель хрестової викрутки. Її особливості — додаткові насічки. Завдяки їм інструмент «сідає» глибше й під час роботи не виштовхується з пазів.
  3. Зіркоподібні. Такі наконечники нагадують шестикутну зірку, застосовуються під час ремонту електронної техніки чи автомобілів.
  4. Плоскі. Найпростіші моделі, без яких не обійтися під час збирання меблів.
  5. Трипелюсткові. Зазвичай використовуються при ремонті техніки iPhone.
  6. «Зовнішній хрест». Такі моделі купують ті, хто має справу з електронними пристроями, ноутбуками та смартфонами.

Стрижні відрізняються за формою, діаметром та довжиною. Ця деталь повинна бути міцною й відповідати вимогам ДЕСТ — від 47 до 52 HRC. Якщо цей параметр менший, то викрутка під час роботи гнутиметься, якщо більший, то може лопнути. Щоб стрижень служив довго, його покривають оцинкованим захисним шаром. 

Ручку виготовляють із гуми, пластику чи дерева. Також можуть бути комбіновані варіанти: пластмасова ручка, але з гумовими вставками. Що стосується форми, вона буває пістолетна, класична чи Т-подібна.

Як вибрати викрутку

Набір викруток в Аврорі представлений кількома варіантами. Це може бути як одна ручка з декількома насадками, так і комплект, що складається з інструментів із різними наконечниками. Зазвичай у наборі є всі моделі, необхідні для виконання ремонтних робіт.

IhsXSnnosPj93YlTy6pq5AQSYIYJ3_2Q8jDrMFfotXs2APdtqCJ-NlHWzZ8e0tWXX2aIZU-1eGp6oAnZZ8b_QQLo-j0fD0172qpTmRPikHl6LO5LH84BpozbEYbrnpy03UeupGHhRqulsWF-tt1vTA8

Якщо тобі потрібен один інструмент, то насамперед визначся з типом роботи. Хрестовою та плоскоподібною можна виконувати різні завдання. Якщо виникли проблеми з платою в техніці iPhone, вибирай трипелюсткову. Якщо ти ремонтуєш не тільки електронну техніку, а й автомобілі, не обійтися від зіркоподібної викрутки.

Розмір інструменту також має значення, адже неправильно підібрана модель може пошкодити гвинт. Для роботи з дрібними деталями можна придбати виріб із намагніченим наконечником. Це дуже зручно — жоден гвинт не загубиться.

Купуючи знаряддя, зверни увагу й на товщину та форму ручки. Модель із тонким елементом краще купувати, якщо ти працюєш в умовах, де мало вільного простору. Виробники, щоб виділитися на ринку, придумують дуже цікаві форми ручок, але вони не завжди зручні. Тому якщо є можливість, потримай викрутку в руках. Так ти зрозумієш, наскільки комфортно буде з нею працювати. Зараз є моделі з переломною ручкою. Вони дозволяють спеціалістові відхилити її та зафіксувати в зручному положенні.

Розібравшися з типами викруток, ти завжди зможеш правильно підібрати інструмент, який необхідний для роботи.


Перегляди: 6
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: