НОВИНИ

ВРУ ухвалила закон про об’єднання водокористувачів

18.02.2022 16:00
4a52847------

За час незалежності зрошувальні площі щороку стрімко скорочувалися і з 2,3 млн у 1990 залишилося лише 550 тис. у 2021-му. Серед причин – і розкрадання обладнання насосних станцій, і високі тарифи за полив, і відсутність державних коштів на відновлення зрошувальної інфраструктури. Про це повідомляє Роман Лещенко, пише agronews.ua.

“Я як аграрій цілком розумію усі проблеми, з якими зіштовхуються наші виробники с/г продукції, коли мова йде про зрошення”, – відзначив Міністр агрополітики Роман Лещенко.

Саме тому для порятунку галузі було напрацьовано в законопроекті децентралізовані механізми управління меліорацією в Україні.

Цим законом парламентарі заклали основи реформування меліоративної галузі України, без якого б уже найближчими роками про ефективне ощадливе зрошення можна було б забути. Відтепер усі водокористувачі мають змогу гуртуватися в юридично зареєстровані об’єднання, брати на баланс об’єкти зрошувальних систем та управляти ними через колективні рішення, де голос кожного водокористувача буде важливий.

Саме така форма управління галуззю зможе вивести її з занепаду. Зрошувальні системи повинні бути в управлінні тих, хто безпосередньо від них залежить. Це аграрії, землекористувачі та землевласники і точно не чиновник в Києві чи навіть в області.

“Без жодних перебільшень, цей закон є наріжним каменем не лише подальшого розвитку сільського господарства, а й реагування на кліматичні зміни, збереження ґрунтів та енергоощадливість у с/г виробництві. Над цим питанням працювали державні органи, міжнародні партнери, експерти, профільні асоціації аграріїв та парламентарі. І від імені профільного Міністерства та від себе особисто дякую усім, хто зробив свій внесок для цього рішення. Далі – нелегкий процес реалізації, але головне вже зроблено! Іригаційна реформа для нас є логічним продовження земельної реформи. Вітаю агросектор із новими можливостями!”, – повідомив Лещенко.

Читайте також: Українська компанія створила новий бренд насіння з високим генетичним потенціалом.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: