АГРОРЕГІОНИ

Врожай на Херсонщині сягнув лише 5% від довоєнного

07.11.2023 17:30
agrarnomu-sektoru-dovedetsya-pracyuvati-v-umovah-neviznachenih-faktoriv-1

Аграрії Херсонщини цього року зібрали 5% від урожаю довоєнного часу. Раніше область посідала перше місце зі збору овочів по Україні — це 1,5 млн тонн. Про це медіаплатформі «Вгору» повідомив виконувач обов’язків директора Департаменту розвитку сільського господарства та зрошення ХОВА Дмитро Юнусов, пише agronews.ua.

«На сьогодні в нас овочів лише 50 тис. га, які в основному вирощують одноосібники та декілька фермерів, де можливе зрошення. Ми беремо по всьому, і по посівних площах, і по збору зернових, технічних, це колосальна різниця», — додав Юнусов.

Також очільник департаменту підсумував збір урожаю.

«У нас цьогоріч було зібрано пшениці 58 тис. т з 22 тис. га та 4,4 тис. т ріпаку з 2,7 тис. га земель. Якщо говорити про томати, то цього року ми зібрали більш як 22 тис. т цієї культури», — сказав він. 

За його словами, наразі триває збиральна кампанія соняшнику.

«Через малі темпи розмінування земель аграрії пізніше почали посівну кампанію, тому в них не було іншого вибору, як сіяти соняшник. На сьогодні ця кампанія ще триває, уже зібрано з площі 30 тис. га понад 40 тис. т соняшнику», — розповів Дмитро Юнусов.

Окрім того, він зазначив, що на низьку врожайність пшениці, ячменю та інших культур вплинула невелика кількість опадів.Перегляди: 30
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: