НОВИНИ

Воду моніторитимуть по-новому

03.01.2019 15:57

З 1 січня 2019 почав діяти новий порядок здійснення державного моніторингу вод. Він був схвалений Кабінетом міністрів України восени 2018 року. Про це повідомляє прес-служба Міністерства екології та природних ресурсів України.

“Відтепер моніторинг вод в Україні відбуватиметься за європейськими стандартами. Новий порядок знімає дублювання функцій між різними суб’єктами моніторингу, передбачає чітку процедуру і системний підхід до відстеження стану наземних, підземних, морських вод”, – заявив заступник міністра екології та природних ресурсів України з питань євроінтеграції Микола Кузьо. Завдяки новому моніторингу будуть отримані дані, необхідні для розробки планів управління річковими басейнами і Морської Стратегії.

Нова система моніторингу поверхневих, підземних і морських вод передбачає: чіткий розподіл обов’язків між організаціями, які вимірюють показники, без дублювання повноважень,розширений список біологічних, гідроморфологічних, хімічних і фізико-хімічних показників для моніторингу,введення шестирічного циклу моніторингу, введення класифікації стану вод – 5 класів екологічного стану та 2 класи хімічного стану, збільшення кількості пунктів моніторингу вод з сотень до кількох тисяч.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: