НОВИНИ

Водії великогабаритного транспорту влаштували страйк: причини

23.02.2022 15:16
Fury-s-gruzamy-696x464

В Умані страйкують водії великих вантажівок (класу «сцепка-контейнеровоз»), які вимагають від Міністерства інфраструктури України повернути їм право перевозити вантажі по автошляхах вагою до 44 т. Про це повідомляє Zernovoz.ua, пише agronews.ua.

Проблема виникла 16 лютого 2022 року. Досить непомітно для ринку автомобільних вантажних перевезень набула чинності Постанова Кабінету міністрів України від 9 лютого 2022 року, якою внесено зміни до Правил дорожнього руху.

Зокрема, до п. 22.5 стосовно допустимих габаритно-вагових параметрів транспортних засобів. Згідно з новою редакцією рух транспортних засобів та їх составів на автомобільних дорогах державного значення допускається у разі, коли їх параметри не перевищують, зокрема, для автопоїздів (двовісних або трьохвісних автомобілів з двовісним або трьохвісним причепом) (контейнеровоз) 40 т.

Тобто зникло розмежування вагових норм на автопоїзди і автопоїзди-контейнеровози (стара редакція передбачала: автопоїзди – 40 т, автопоїзди-контейнеровози – 44/46 т). Тепер ці дві групи автопоїздів мають однакову граничну вагову норму в 40 т. В той же час, автопоїзд-контейнеровоз (навіть з граничною масою 44 т) не перевищує допустимі норми навантаження на одну вісь і не загрожує руйнуванням дорожнього полотна.

Тож зараз перевізники і вантажовідправники повинні будуть зменшувати навантаження цього виду автопоїздів на 4 т, щоб дотриматись норм ГВК і, як наслідок, нести додаткові витрати, що робить такий вид перевезень нерентабельним.

Попри це, перевезення автопоїздами-контейнеровозами мають зростаючу популярність серед гравців ринку, що стимулює інвестиції саме в цей сегмент вантажного автомобільного транспорту. При поточній редакції правил дорожнього руху постає питання не про рентабельність таких інвестицій, а про їх доцільність як таких.

Страйкарі звернулися до очільника Мінтрансу Олександра Кубракова із проханням внести правки у постанову і повернути їм право перевозити вантажівками класу «сцепка-контейнеровоз» вантажі до 44 т.

Читайте також: Українська компанія створила новий бренд насіння з високим генетичним потенціалом.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: