ВАЖЛИВО

Власник «Радехівського цукру» купує компанію нардепа Андрія Кота

26.01.2020 15:03
60343310_2422302204499182_5263204433784733696_o

Антимонопольний комітет України (АМКУ) дозволив кіпрській компанії Agroma LTD, що належить власникові «Радехівського цукру» Володимиру Матківському, купити аграрну компанію «Вінал Агро» у Львівській області. Про це повідомляє zaxid.net.

Згідно з даними Єдиного державного реєстру фізичних та юридичних осіб-підприємців, засновником «Вінал Агро», що розташована в місті Ходорів, є кіпрська компанія «Маррімор Холдінгз Лімітед». Статутний капітал – понад 185 млн грн. «Вінал Агро» вирощує зернові та бобові культури, а також насіння олійних культур.

Інформації про справжнього власника компанії в державному реєстрі немає, проте ЗМІ раніше повідомляли, що компанію контролює народний депутат від округу №126 (включає Ходорів) Андрій Кіт.

«Вінал Агро» раніше обробляло на Львівщині близько 6 тис. га сільськогосподарських земель, значна частина з яких належала Інституту сільського господарства Карпатського регіону Національної академії аграрних наук України. Андрій Кіт очолював цю установу впродовж 2006-2012 рр.

Подробиць щодо продажу компанії наразі немає.

Відомо, що власник компанії-покупця Володимир Матківський володіє компаніями «Техноцентр-Радехів», яка торгує машинами, обладнанням, промисловим устаткуванням, морськими і повітряними судами; «Перспектива плюс», яка надає послуги в галузі повітряного транспорту, а також «Львівським фондовим агентством», яке займається оптовою торгівлею цукром, шоколадом і цукристими кондитерськими виробами. Він також є власником видання Zbruč та одним зі спонсорів Української галицької партії.

Згідно з даними асоціації «Укрцукор» та сайту «БізнесЦензор», компанія Матківського «Радехівський цукор» за підсумками 2018-2019 маркетингового року посіла друге місце з виробництва цукру в Україні з часткою 18,2% (335,5 тис. тонн).

Слід зазначити, що компанія «Вінал Агро» кілька років тому була причетна до скандалу із незаконною обробкою землі та фальсифікацією карної справи.

Сайт журналістських розслідувань «Наші гроші. Львів» повідомляв, що Жидачівський районний суд присудив штраф у півмільйона гривень за незаконну обробку землі мешканцеві Золочівського району, хоча чоловік насправді обмовив себе. Згодом він відкрито заявив, що отримав 30 тис. грн за те, щоб «захистити» аграрну компанію «Вінал-Агро», яка засіяла понад 500 га землі в Жидачівському район для власних потреб.

Як стверджували журналісти, чоловік виявився підставною особою в міліцейській схемі викачування грошей з великих аграрних підприємств.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: