НОВИНИ

Вінницька область стала лідером із аграрних розписок

11.05.2020 08:07
news_big_new_rozpiska5e7695e16a0ab

Інструмент аграрних розписок, який діє в Україні з 2015 року, дозволив залучити в аграрний сектор $1 млрд. Повідомляє інформаційно-аналітичний портал АПК України, пише agronews.ua.

Зокрема, протягом цього часу 2 тисячі фермерів отримали близько 4 тисяч аграрних розписок під понад 40 видів сільськогосподарської продукції, в тому числі нішевої та органічної.

Згідно зі статистикою, найпопулярнішим цей інструмент є у Вінницькій області, де на сьогоднішній день сільгоспвиробники заключили 236 аграрних розписок на суму понад 1 млрд грн, у Тернопільській області – 177 аграрних розписок на 791,5 млн грн та Херсонській області – 165 розписок на 714,4 млн грн.

Найменш популярним інструмент є у Чернівецькій області, де заключили 17 розписок на 28,8 млн грн, Закарпатській — 19 розписок на 62,5 млн грн та Луганській області – 26 розписок на 109,4 млн грн.

«Сільське господарство України має великий потенціал, але він недостатньо реалізований через обмежений доступ фермерів до фінансування. За допомогою ефективних інструментів, таких як аграрні розписки, ми можемо забезпечити зростання продуктивності сільського господарства, забезпечивши економічне зростання. Крім того, одним з результатів співпраці є доступний онлайн Реєстр аграрних розписок, який забезпечує прозорість функціонування аграрних розписок», – коментує заступник міністра розивитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тарас Висоцький.

У міністерстві найближчим часом очікується прийняття законопроекту №2805 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо функціонування та обігу аграрних розписок» для забезпечення сталого розвитку цього інструменту.

Аграрні розписки – це інструмент, що дає можливість малим та середнім сільгоспвиробникам отримати кредитні ресурси під заставу майбутнього врожаю агропродукції на вигідних комерційних умовах. Проект «Аграрні розписки в Україні» впроваджується IFC, членом Групи Світового банку, у партнерстві зі Швейцарською Конфедерацією в Україні.

Нагадаємо, в Україні оформлена перша аграрна розписка на урожай часнику.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: