НОВИНИ

Вінниччина експортує продукти до 32 країн світу

21.07.2020 14:08
6_main

До 32-х країн світу — від сусідньої Польщі до далеких Тайваню, Японії і Китаю — експортували продукти харчування з Вінниччини. На їх експорті вінниччани заробили протягом п’яти місяців 106 мільйонів доларів. Про це повідомляє vn.20minut, пише agronews.ua.

Йдеться про борошно, крупи, шоколад, соки, варення, джеми,желе, печиво, м’ясо та м’ясопродукти, вироби з овочів, оцет, плоди та горіхи, алкогольні і безалкогольні напої — і це ще не весь перелік проданих за кордон продуктів, реалізованих на ринках 32-х країн Європи і світу.

Найбільше вінницького цукру закупила Туреччина. До цієї країни відвантажили 11 тисяч тонн солодких кристалів, це половина від їх загального експорту. Загалом за проданий за кордон цукор область виручила вісім мільйонів доларів.

Алкогольні та безалкогольні вироби, а також оцет склали 10 відсотків від реалізованих харчів. П’ять мільйонів доларів надійшло від реалізації спирту етилового, чотири мільйони — від горілки. За вироби з плодів та овочів отримали дев’ять мільйонів в американській валюті.

Відправили 118 тонн шоколаду. Найбільше вінницькі солодощі смакують сябрам з Білорусі.

Але основу експорту продуктів (73%) склали відходи харчової промисловості (їх статистика відносить теж до продуктів харчування).

За цей час в область завезли продуктів на 11 мільйонів умовних одиниць.

Нагадаємо, на Миколаївщині фермери розпочали експорт компосту до 4 країн.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: