НОВИНИ

Війна росії проти України спричинила рекордне зростання цін на молоко

03.07.2022 08:07
bb0d75a106c8fe2d37a4dda5e9b33d64

Закупівельні ціни на молоко у світі ростуть рекордними темпами. Так, за даними IFCN, світова комбінована ціна на молоко у квітні 2022 року була найвищою за всю історію моніторингу (з 1996 року) і склала 59,7 євро/ц (жир – 4%, білок – 3,3%). Про це повідомляє Асоціація виробників молока, пише agronews.ua.

«Удорожчання складових собівартості виробництва молока, інфляція та зниження купівельної спроможності відображає всю нестабільність світової економіки та молочного сектору зокрема. Цілі галузі не встигли оговтатися від наслідків затяжних ковід-локдаунів останніх двох років, коли цинічна війна росії проти України підкосила глобальну економіку та спричинила стрімку інфляцію в усьому світі», – ідеться у повідомленні.

До прикладу, темпи зростання споживчих цін у США у травні цього року прискорилися до 8,6%, що є найвищим показником за останні понад 40 років, тоді як за попередні 10 років цей показник становив не більше 1,7%. Аналогічна ситуація і в Європі.

Стрибок цін на корми, головним постачальником яких була Україна, паливо, добрива та решту складових собівартості у 2022 році фактично «з’їдає» рекордні ціни на готові молочні продукти. Так, світові ціни на пшеницю з травня минулого року по квітень поточного зросли з 206 до 416 дол./т. Нафта за рік подорожчала на 65% – до 114 дол./барель.

Як результат, закупівельні ціни на молоко у світі ростуть рекордними темпами. Так, за даними IFCN, світова комбінована ціна на молоко у квітні 2022 року була найвищою за всю історію моніторингу (з 1996 року) і склала 59,7 євро/ц (жир – 4%, білок – 3,3%).

В найбільших європейських країнах-виробниках молока закупівельні ціни також б’ють рекорди: Німеччина – 45,7 євро/ц (+28% до квітня 2021 р), Франція – 45,02 євро (+19,38%), Польща – 43,78 євро (+30%).

В той же час, ціна на молоко в Україні за відповідний період зросла лише на 2,6% – 34,8 євро/ц. Війна та блокування експорту не дають можливості для більшого росту цін.

«На внутрішньому ринку, під тиском заблокованих 20 млн т зернових, ціни на зернові і технічні культури рекордно низькі: тонна пшениці не перевищує 200 дол. Проте одночасно, через стрімке зростання вартості палива та добрив, собівартість вирощування сільгоспкультур нового сезону в Україні піднялася мінімум на 60-80%. Тому можливість компенсувати зростання цін на інші складові виробництва молока за рахунок вимушеного здешевлення кормів виглядає як дуже тимчасова», – відмічають експерти.

Тим не менш наразі українська молочна продукція досить конкурентна на світовому ринку. Напрацювання нових логістичних рішень та робота з новими країнами-партнерами продовжується і сподіваємося, що в найближчі місяці це дасть свої результати.

Також найголовніші економічні новини читайте за посиланням.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: