НОВИНИ

Війна росії проти України спричинила голод 40 мільйонів людей

10.08.2022 08:09
Війна росії проти України спричинила голод 40 мільйонів людей

Посол США в ООН Лінда Томас-Грінфілд заявила, що вторгнення росії до України спричинить голод для 40 мільйонів людей у світі і найбільше постраждає Африка. Про це повідомляє Reuters, пише agronews.ua.

Читай нас також у Viber та Telegram.

Уряди країн Африки здебільшого намагалися залишатися нейтральними щодо війни рф проти України та відмовлялися приєднатися до засудження агресії росії та не підтримували санкції Заходу.

З словами Томас-Грінфілд, Африка не хоче, щоб на неї чинили тиск, змушуючи обрати сторону.

У той час як енергетична криза, зміна клімату, пандемія та війна є основними причинами проблем глобального постачання продовольства, «найпідступнішим джерелом» є голод, який навмисно використовується як зброя війни, додала вона.

«росія систематично захоплювала деякі з найважливіших сільськогосподарських угідь України, псуючи мінами та бомбами поля. Незалежно від того, як ви ставитесь до росії, ми всі маємо потужний спільний інтерес у пом’якшенні впливу війни рф проти України на продовольчу безпеку», – заявила Томас-Грінфілд.

Президент Франції Еммануель Макрон нещодавно використовував схожі формулювання, коли під час візиту до Камеруну назвав глобальну продовольчу кризу однією з «інструментів війни» росії.

Москва заперечує відповідальність за продовольчу кризу та звинуватила західні санкції в уповільненні експорту продовольства та добрив.

Томас-Грінфілд спростувала це твердження, натомість припустивши, що росія навмисно вдається до заходів, щоб порушити глобальні ланцюжки поставок продовольства, звинувативши в цьому Захід.

«Ми не бачили жодних ознак того, що росія прийме дипломатичне вирішення війни проти України», – сказала вона.

Блокування росією українських чорноморських портів і бойові дії на території нашої держави руйнують налагоджені світові ланцюги поставок. Особливої актуальності набуває загроза продовольчої кризи для держав, які залежать від експорту зерна з України та рф, зокрема в Африці. Утім, росія намагається використати ситуацію в своїх цілях — хоче витіснити Україну з африканських ринків. Таким чином вона не лише залишає нашу державу без джерела доходів, але й усуває конкурента.

Також найголовніші економічні новини читайте за посиланням.

Перегляди: 24


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: