НОВИНИ

Відтепер в Україні не кожен зможе купити земельну ділянку

17.11.2021 17:29
9257dea269ca248da5396041ec48b70b

Народні депутати вирішили змінити правила купівлі землі, розширивши список тих, хто не може здійснити операцію.Про це повідомляє Главком, пише agronews.ua.

Водночас нотаріусів звільнять від обов’язку перевіряти покупців, натомість останні самі надаватимуть декларацію. Про це йдеться у законопроєкті №6199.

Законопроєктом пропонується внести зміни до Земельного кодексу України, Закону України «Про оренду землі», Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень»

Автори документа пропонують розширити перелік заборон на набуття права власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення учасниками (акціонерами, членами) або кінцевими бенефіціарними власниками юридичних осіб, до яких застосовано санкції.

Також пропонується звільнити нотаріусів від обов’язку проводити перевірку потенційних покупців невеликих сільськогосподарських ділянок у державних реєстрах. Зміни стосуватимуться землі, призначеної для ведення садівництва (до 0,24 га) або особистого селянського господарства (до 2 га).

Водночас претенденти на купівлю таких ділянок будуть зобов’язані надавати нотаріусу декларацію для оформлення угоди. У разі внесення до декларації недостовірної інформації земельна ділянка підлягатиме конфіскації. 

Читайте також: Голова ФДМУ подав у відставку через скандальну приватизацію.Перегляди: 0
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: