НОВИНИ

Відтепер 13 ліцензій можна отримати онлайн

11.08.2021 17:34
876543

Уряд розпочинає експеримент з переведення в електронний формат дозвільно-ліцензійних процедур. Як передає Укрінформ, відповідне рішення було ухвалене на черговому засіданні уряду 11 серпня. Про це повідомляє пресслужба Мінекономіки, пише agronews.ua.

“У межах реалізації експериментального проєкту «Е-дозвіл» для отримання однієї з 13 найпопулярніших ліцензій бізнесу достатньо буде подати онлайн-заявку через «Дію». Причому зробити це можна без черг та зайвих документів”, – йдеться в повідомленні.

Для участі в експериментальному проєкті були відібрані ТОП-13 за популярністю ліцензій:

🚩роздрібна торгівля алкогольними напоями (крім столових вин);

🚩 роздрібна торгівля тютюновими виробами;

роздрібна торгівля рідинами, що використовуються в електронних сигаретах;

🚩 оптова торгівля алкогольними напоями;

🚩 оптова торгівля тютюновими виробами;

🚩 оптова торгівля рідинами, що використовуються в електронних сигаретах;

🚩 оптова торгівля пальним;

🚩 зберігання пального (виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки);

🚩 провадження туроператорської діяльності;

🚩 провадження господарської діяльності з ветеринарної практики;

🚩 провадження господарської діяльності з обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів;

🚩 провадження господарської діяльності у сфері дошкільної освіти; 

🚩 посередництво у працевлаштуванні за кордоном.

«Щороку такі ліцензії отримують понад 200 тис. суб’єктів господарювання. Сьогоднішнє рішення уряду дозволить бізнесу отримати необхідну ліцензію максимально просто, швидко та прозоро. Це черговий крок з покращення бізнес-клімату в Україні та якості взаємодії держави з бізнесом», – прокоментував перший віцепрем’єр-міністр – міністр економіки України Олексій Любченко.

Реалізація проєкту передбачає цифровізацію повного циклу процедур у сфері ліцензування та автоматичну видачу ліцензії, там де не передбачено додаткових перевірок документів при подачі заяви.

Експеримент триватиме з 1 листопада 2021 до 31 жовтня 2023 року. Після його завершення планується внесення до Верховної Ради проєкту Закону щодо спрощення умов надання ліцензій.

Як повідомляв Укрінформ, бренд і концепцію застосунку та порталу державних послуг «Дія» представили у 2019 році в Києві. Онлайн-реєстрація ФОП стала однією з перших послуг, запущених на порталі. З травня 2021 року ця послуга надається автоматично без посередництва людей. Крім цього, на порталі «Дія» можна скористуватися послугами Державної податкової служби, зокрема сплатити ЄСВ для ФОП І-ІІІ груп та подати податкову декларацію.

Послуга з реєстрації ТОВ на порталі «Дія» надається з жовтня 2020 року.

Нагадаємо, що названо регіон-лідер з продажу землі.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: