НОВИНИ

Відомий супермаркет зупинить реалізацію соціальних продуктів

18.01.2022 13:32
iepirksanas-partikas-veikals-pirkumu-rati-49397255

“Новорічна” постанова Кабінету міністрів про встановлення граничної націнки у розмірі 10% на розширений перелік соціально значущих продуктів харчування не має серйозного обґрунтування і не стане ефективною. Оскільки документ не вирішує проблем виробників, а рітейлерів просто ставить перед фактом. Про це повідомляє ubr.ua, пише agronews.ua.

Більше того, рішення уряду може призвести до зупинення реалізації низки товарів. Про це заявив генеральний директор корпорації АТБ Борис Марков.

За його словами, встановлена ​​планка націнки не покриває витрати операторів ринку на логістику, сезонне списання та інші операційні послуги.

“Це цілком може призвести до призупинення реалізації зазначених продуктів харчування до моменту налагодження всіх процесів та розуміння порядку їх ціноутворення”, – повідомив Марков у Фейсбук.

Крім того, він назвав постанову Кабміну дискримінаційною стосовно всього організованого роздрібу.

“Ця ініціатива ніяк не обговорювалася з учасниками ринку, з профільними об’єднаннями та асоціаціями, і виглядає як інструмент лобіювання. Вже на даному етапі постанова терміново вимагає додаткових роз’яснень та уточнень як щодо механіки впровадження, так і за порядком ціноутворення”, – йдеться в повідомленні.

Загалом зростання цін на товари є результатом підвищення відпускних цін із боку виробників, які платять у рази більше за газ та інші складові собівартості.

“Варто підходити до вирішення даної ситуації виважено та комплексно. Розробляти та впроваджувати механізми стабілізації ціноутворення з чітким розумінням причин їх зростання для кінцевого споживача. Включати у широку дискусію всіх учасників ринку та всі зацікавлені сторони”, – написав гендиректор АТБ.

У той же час під постом користувачі зазначають, що незабаром продукти українського виробництва замінять дешевшим імпортом.

“Через це проходили Прибалтика, Словаччина, Угорщина. Є тільки один шлях: прямі вигідні для країни контракти на енергоносії. Патріотизм! Купувати російський газ по 3200 $ патріотично, а по 250 $ немає”, – написав один із коментаторів.

Екс-народний депутат Тетяна Острикова пропонує “цивілізованіші способи забезпечити малозабезпечених громадян необхідними продуктами”. Серед них – ведення спецрахунків на купівлю продуктів чи скасування податків на операції з продажу таких товарів.

Читайте також: В регіонах України зростає загроза поширення небезпечного шкідника.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: