НОВИНИ

Від Чорного моря до США екстремальна погода загрожує врожаю

25.06.2024 13:08
8

Прогнозована посуха в житниці Чорноморського регіону, найімовірніше, призведе до зниження врожайності соняшнику та кукурудзи. Водночас проливні дощі в Сполучених Штатах загрожують завдати шкоди світовим запасам, що призведе до підвищення цін. Про це повідомляє Уніан, пише agronews.ua.

“Прогноз погоди для регіону Чорного моря – це великий червоний прапор”, – каже метеоролог з американської компанії Maxar Кріс Хайд. Посуха і нестача дощів, які очікуються в липні та серпні, можуть завдати шкоди ключовим врожаям кукурудзи та соняшнику в регіоні.

Як повідомляється, на величезних ділянках сільськогосподарських угідь у Росії, Китаї, Індії та США спостерігається надзвичайно спекотна погода та кількість опадів нижча за норму.

Світові ціни на пшеницю підскочили до 10-місячного максимуму в травні.

На півдні та сході України спостерігається спекотна та суха погода: з 1 травня до 10 червня кількість опадів становила лише 20-50% від норми. Посуха перешкоджає розвитку озимих і ярих культур у деяких частинах Харківської та Донецької областей.

“Травень місяць в Україні виявився одним із найпосушливіших за останні 30 років. У північних регіонах, зокрема в Житомирі, град пошкодив ярі культури, як-от кукурудза, соя та соняшник”, – повідомили синоптики.

Не краща ситуація і в США – найбільшому експортері продовольства. Як повідомляється, сильна спека охопила частину східного узбережжя, а рясні дощі викликають побоювання повеней.

“На Середньому Заході акцент зміщується від спеки до надто сильних дощів, що може призвести до повеней у районах вирощування кукурудзи та соєвих бобів, особливо на Верхньому Середньому Заході”, – сказав Хайд.

Очікується, що погода в Австралії буде нормальною. У деяких районах випаде більше опадів, ніж у середньому, що покращує прогноз урожаю пшениці. Найближчими місяцями в Аргентині та Бразилії також прогнозується переважно сприятлива погода.Перегляди: 138
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: