ВАЖЛИВО

Верховний суд назвав підставу для розірвання договору оренди землі

29.10.2020 08:02
Ayction_zemlja_2019_05

Припинення орендарем господарської діяльності з безпосереднього цільового використання орендованої в орендодавця земельної ділянки та передача права оренди на неї за розподільчим балансом іншій юридичній особі без згоди орендодавця свідчить про невиконання орендарем обов’язків, передбачених статтею 25 Закону «Про оренду землі», та умов договору оренди землі, що є підставою для його дострокового розірвання. Такий висновок ВС оприлюднено у постанові Верховного суду від 14 вересня 2020 року у справі № 291/1009/18. Про це повідомляє agropolit, пише agronews.ua.

Верховний суд у складі Об’єднаної палати Касаційного цивільного суду поставновив, що орендар земельної ділянки має право самостійно господарювати на землі з дотриманням умов договору оренди землі (стаття 25 Закону «Про оренду землі»), а орендодавець відповідно до частини першої статті 24 цього закону має право вимагати від орендаря, зокрема, використання земельної ділянки за цільовим призначенням згідно з договором оренди; своєчасного внесення орендної плати.

Тлумачення положень цього закону дає підстави для висновку, що залучення орендарем третіх осіб до обробітки землі та оплати орендної плати орендодавцю з припиненням орендарем господарської діяльності з безпосереднього цільового використання орендованої земельної ділянки, крім передачі земельної ділянки у суборенду у випадках, передбачених договором оренди землі, виходить за межі господарської діяльності, яку може здійснювати орендар без погодження з орендодавцем, йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, стало відомо, чому може зникнути доступ до кадастрових даних в Україні.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: