НОВИНИ

Верховна Рада розблокувала відшкодування ПДВ для бізнесу

13.05.2022 15:11
ya-15745-25761

Верховна Рада на засіданні 12 травня ухвалила в цілому законопроект №7360 від 10.05.2022 р. “Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей податкового адміністрування податків, зборів та єдиного внеску під час дії військового, надзвичайного стану”, яким повністю поновлюється робота Системи електронного адміністрування (СЕА) ПДВ. Про це повідомляє Ярослав Железняк, пише agronews.ua.

За відповідний законопроект проголосували 276 народних депутатів. повідомив заступник голови парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Ярослав Желєзняк.

“Отже, можна буде без проблем реєструвати податкові накладні та рухатися до відновлення бюджетного відшкодування”, – зазначив Железняк.

За його словами, реєстрацію податкових накладних за лютий-травень 2022 року передбачено до 15 липня 2022 року.

Метою законопроекту є внесення змін до податкового законодавства та створення у період дії воєнного стану умов для належного забезпечення функціонування економіки шляхом відновлення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, а також належного наповнення дохідної частини бюджету за рахунок надходження податкових платежів.

Зокрема документом пропонується:

  • відновити податковий обов’язок платників податків, у яких є можливість виконувати свої податкові обов’язки, в частині дотримання термінів реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, подання податкової звітності, сплати податків;
  • відновити камеральні та документальні перевірки податкової звітності;
  • відновити відшкодування сум податку на додану вартість з бюджету.

«Бізнес вже не перший місяць закликає відновити роботу СЕА ПДВ і поновити відшкодування, адже з початку війни це стало дуже великою проблемою для агробізнесу. Наслідком цього є відсутність значної частини обігових коштів, на які могли розраховувати підприємці, а також заниження ціни на експортовану агропродукцію на суму невідшкодування. Це негативно впливає на ситуацію з експортом продукції аграріями, яка накладається на ускладнену логістику та ряд інших проблем через війну»,- зауважив заступник генерального директора УКАБ з адвокації Олег Нестеров.

Зазначимо, відшкодування ПДВ було припинено після запровадження у країні воєнного стану. 

Також найголовніші економічні новини читайте за посиланням.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: