НОВИНИ

Британія хоче дозволити редагувати гени сільськогосподарських культур та худоби

09.01.2021 15:15
1423871043199

Уряд Великої Британії хоче дозволити редагувати гени сільськогосподарських культур та худоби, що було обмежено правилами Євросоюзу. Про це передає The Guardian, пише agronews.ua.

“Редагування генів має можливість використовувати генетичні ресурси, які надала мати-природа, для розв’язання проблем нашого часу. Йдеться про племінні культури, які мають кращі показники, зменшують витрати фермерів та вплив на навколишнє середовище, а також допомагають всім нам адаптуватися до викликів кліматичних змін”, – розповів Джордж Юстіс, державний секретар з питань навколишнього середовища, продовольства та сільського господарства,

Наразі департамент Юстіса вже оголосив початок консультацій з цього приводу.

Редагування генів передбачає розділення та зрощування ділянок ДНК в межах одного геному, щоб здійснити зміни, які раніше були можливі лише завдяки тривалій вибірковій селекції рослин і тварин. Цей процес відмінний від генетичної модифікації, яка передбачає введення ДНК одного виду в інший, і який надалі планують майже повністю заборонити.

Такий підхід, на думку вчених дозволить вирощувати більш витривалі та поживні сорти. Зокрема, можна буде виростити безглютенову пшеницю, овочі та фрукти, стійкі до хвороб. Також редагування генів може вивести стійку до хвороб худобу.

Як відзначив професор Кембриджського університету Девід Болкомб, запропонований метод редагування генів передбачає внесення тільки незначних змін, а отже мало відрізняється від традиційної селекції.

Водночас деякі захисники навколишнього середовища висловили побоювання, що послаблення правил може призвести до зниження добробуту тварин, наприклад, якщо технологія, що передбачає швидший ріст тварин призведе до погіршення їхнього здоров’я або умов утримання.

Окрім того, активісти наголошують на необхідності захистити права тих споживачів, які не хочуть вживати модифіковану продукцію.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: