НОВИНИ

Вчені знайшли унікальну заміну хімічному протруєнню насіння

27.01.2019 08:03

Німецькі науковці з Фраунгоферського інституту органічної електроніки, променевої електроніки та плазми розробили інноваційну альтернативу традиційному протруюванню насіння хімічними речовинами. Про це повідомляє SuperAgronom.com.

Йдеться про обробку насіння плазмою, що може стати сучасним, екологічним методом і повністю вільним від хімічних залишків процесом, без втрати біологічної ефективності або сходів насіння.

За словами представника Інституту Андре Вейдауера, обробка насіння за допомогою електронів надасть посівному матеріалу низку переваг. Так, за допомогою цього методу можлива «повна відмова від використання хімічних агентів», а також запобігання розвитку резистентності.

Він також підкреслив, що при цьому знижуються витрати на пестициди, і до того ж «електронна» обробка має більш тривалу дію у порівнянні з хімічною.

Експерт пояснює, технологія базується на біоцидному ефекті електронів з низькою енергією. Він зазначив, що із застосуванням такої технології не лише знищуються патогенні мікроорганізми, якими безпосередньо заражене насіння, а й таким чином забезпечується багаторічний захист. Оскільки відбувається переривання ланцюга інфекції через загибель шкідливих мікроорганізмів, таких як бактерії і віруси.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: