НОВИНИ

Вчені виявили шокуючий вплив кави на один з органів

23.06.2021 18:06
shok-855x575x100

Британські вчені протягом 11 років вивчали стан здоров’я близько 500 тис. чоловік, щоб дізнатися про вплив кави на здоров’я печінки. Дослідники прийшли до висновку, що помірне споживання цього напою знижує ризик розвитку хронічних захворювань цього найважливішого органу. Про це повідомляє zdorovia.com, пише agronews.ua.

В останні роки хвороби печінки стали однією з причин передчасної смерті в усьому світі. За даними ВООЗ, від них помирає близько 1,32 млн осіб на рік. Велика частина смертей припадає на країни з низьким і середнім рівнем життя.

Відповідно до опублікованого в журналі BMC Public Health дослідженню, три-чотири чашки кави в день знижують ймовірність розвитку стеатозу, жирової хвороби печінки, а також алкогольного і неалкогольного цирозу та інших хронічних захворювань цього органу на 20%. При цьому ризик смерті від цих хвороб у любителів кави зменшується на 49%.

В експерименті брали участь громадяни від 40 до 69 років, які погодилися пожертвувати своє ДНК для аналізу, пройти медогляд, розповісти про раціон харчування і шкідливі звички. Так, вчені зіставивши всі фактори, що впливають на здоров’я, визначили, що чим більше підбадьорливого напою добровольці вживали, тим рідше страждали від захворювань печінки. Особливо це було помітно у тих, хто пив мелену каву, а не швидкорозчинну.

Вчені також відзначають, що покращувати здоров’я печінки потрібно не тільки за рахунок вживання кави, але і за рахунок скорочення алкоголю, підтримки нормальної ваги, фізичних вправ і правильного харчування. Крім того, не радиться зловживати кавою, тому що велика її кількість може погано вплинути на інші органи і системи організму людини.

Нагадаємо, що озвучено продукти, які викликають запальні процеси.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: