ВАЖЛИВО

Вчені виявили нову здатність бджіл

28.05.2021 18:37
e89266fbe34c441e88291a36926ac1c0.max-1200x800

Датські вчені виявили здатність бджіл утримувати крихітні частинки мікропластику на волохатих ніжках та тілі, що забезпечує очищення повітря. Про це повідомляє National Geographic, пише agronews.ua.

«Бджоли утримують волосками крихітні частинки, які навмисно збирають або просто зустрічають у своїх щоденних подорожах. Ці волоски стають електростатично зарядженими в польоті, що сприяє залученню частинок. Крім пилку, на тіло бджоли потрапляють рослинні залишки, віск і шматочки інших бджіл», – йдеться в повідомленні.

Я виявилося, окрім цього до лапок та  тіла бджіл прилипає ще один матеріал – пластмаси. Зокрема, 13 різних синтетичних полімерів.

Дослідження медоносних бджіл та мікропластику було проведене у Данії таопубліковане на початку цього року в Science of the Total Environment. Протягом десятиліть вчені використовували бджіл як індикаторів забруднення, відстежуючи важкі метали, пестициди, забруднення повітря та навіть радіоактивні випадіння.

Бджіл заморожували, мили та витирали, щоб видалити частинки. Потім, за допомогою мікроскопа та інфрачервоного світла, частинки сортували за розміром, формою та типом матеріалу. П’ятнадцять відсотків становив мікропластик.

«Ця робота вперше демонструє можливість використання медоносних бджіл як біоіндикатора для присутності МП (мікропластику) у навколишньому середовищі», – кажуть вчені.

Нагадаємо, що фермеру загрожує 8 років в’язниці за масове отруєння бджіл.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: