ВАЖЛИВО

Вчені вивели нові сорти винограду, пристосовані до українських умов

05.07.2021 12:00
6792b0203909dd28bc5c838055f5a026_XL

Селекціонери поповнили колекцію ННЦ «ІВіВ ім. В. Є. Таїрова» пристосованими до українських умов сортами винограду. Вони досить різноманітні за генетичним і географічним походженням. Про це повідомляє журнал «Садівництво по-українськи», пише agronews.ua.

 «На основі найкращих інтродукованих сортів селекціонери інституту провели перші схрещування та отримали перші сорти власної селекції. Вони, по суті, стали аналогами класичних розповсюджених сортів, але більш витривалими та пристосованими до умов Північного Причорномор’я. На наступних етапах схрещувань складного генетичного та географічного походження, вже були використані не лише інтродуковані, а й власні сорти та гібридні форми, що мали більший рівень екологічної пластичності», – зазначають у статті.

Так, нові сорти походять з України, Молдови, Узбекистану, Італії, Росії, Таджикистану й США. Вони поповнили як технічну, так і столову групу ягідної культури.

В основному це складні міжвидові гібриди, але такі, як Мухчалоні, Хусайне Кальта, Хусайне КАДУ та Хусайне чорний належать до середньоазійської групи сортів та є внутрішньовидовими гібридами Vitis vinifera.

Нагадаємо, що науковці працюють над створенням надстійкого сорту цибулі.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: