НОВИНИ

Вчені створили яйця з люпину, картоплі та квасолі мунг

01.11.2023 18:31
eat-just-sold-the-vegan-equivalent-of-100-million-eggs-920x690-1

Уряд Малайзії нещодавно оголосив про скасування контролю над цінами на яйця, дозволяючи визначати їх ринку. Отже, ціни на яєчні продукти більше не є фіксованими, і можуть коригуватися відповідно до змін виробничих витрат. Це спроба зміцнення продовольчої безпеки на тлі загальноазійської яєчної кризи, інформує newfood, передає agronews.ua.

Проблеми постачання курячих яєць вперше почали виникати на початку 2022 року. Їх посилили спалахи пташиного грипу та поширення захворювання в країнах Азійсько-Тихоокеанського регіону. Далі – збої в ланцюжках постачань, вищі витрати на корм та дороге пальне, які ще більше посилили регіональний дефіцит яєць.

Значним фактором стали глобальні перебої з поставками пшениці та кукурудзі через воєнне вторгнення росії в Україну.

Поряд з дефіцитом справжніх яєць популярності в Азії набувають бренди та компанії, які пропонують альтернативи рослинного походження та ферментовані розробки. І саме їх розвиток може допомогти розв’язати проблему дефіциту, що загострюється.

Ще у 2019 році каліфорнійська харчова технологічна компанія Just Egg випустила свій продукт-замінник яєць, виготовлений із квасолі мунг. Яйце рослинного походження особливо набуло популярності в китайському регіоні завдяки співпраці з мережами швидкого харчування. Нещодавно ці яйця як безпечний продукт одобрили навіть у ЄС.

Тоді як компанія Zero Egg пропонує суміш рослинних білків із сої, картоплі, гороху і нуту. Evo Foods з Мумбаї продає індійським споживачам альтернативи з нуту, машу та гороху. А випускник Стенфордського університету нещодавно розробив веганський замінник яєць з нуту, льону та картоплі.

Розширити присутність в Азії планує німецька Plant B Egg, яка виробляє веганську рідку яєчну альтернативу з люпину. Ще торік компанія запропонувала свій план отримання патенту в Китаї.Перегляди: 263
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: