НОВИНИ

Вчені розробили новий метод зменшення харчових відходів

04.06.2021 16:36
food-scraps-get-a-bold

Більшість людей не надто замислюються про залишки їжі, які вони викидають; однак дослідники Інституту промислових наук Токійського університету розробили новий метод зменшення харчових відходів шляхом переробки викинутих залишків фруктів та овочів на міцні будівельні матеріали. Про це повідомляє freshplaza.com, пише agronews.ua.

Промислові та побутові харчові відходи у всьому світі складають сотні мільярдів фунтів стерлінгів на рік, значну частину з яких складають їстівні залишки, такі як шкірка фруктів та овочів. Ця нестабільна практика є і дорогою, і екологічно несприятливою, тому дослідники шукають нові способи переробки цих органічних матеріалів у корисні продукти.

«Нашою метою було використовувати морські водорості та загальні залишки їжі для виготовлення матеріалів, що були принаймні такими ж міцними, як бетон», – пояснює Юя Сакай, старший автор дослідження. «Але оскільки ми використовували їстівні харчові відходи, нам також було цікаво визначити, чи впливав процес переробки на смак оригінальних матеріалів».

Дослідники запозичили концепцію «теплового пресування», яка зазвичай використовується для виготовлення будівельних матеріалів з деревного порошку, за винятком того, що вони використовували висушені у вакуумі подрібнені в пил залишки їжі, такі як морські водорості, листя капусти та шкірки апельсина, цибулі, гарбуза та банана як складові порошки. Техніка обробки передбачала змішування харчового порошку з водою та приправами, а потім пересування суміші у форму при високій температурі. Дослідники перевірили міцність на вигин отриманих матеріалів та контролювали їх смак, запах та зовнішній вигляд.

«За винятком зразка, отриманого з гарбуза, всі матеріали перевищували нашу мету міцності на вигин», – говорить Кота Мачіда, старший співробітник. «Ми також виявили, що листя китайської капусти, які давали матеріал утричі міцніший за бетон, можна змішувати з більш слабким матеріалом на основі гарбуза, щоб забезпечити ефективне зміцнення».

Нові, міцні матеріали зберегли свою їстівну природу, а додавання солі або цукру покращило їх смак, не зменшуючи міцність. Крім того, довговічні вироби протистояли гниттю, грибкам та комахам, і не відчували помітних змін у зовнішньому вигляді та смаку після впливу повітря протягом чотирьох місяців.

Враховуючи, що харчові відходи становлять глобальне фінансове навантаження та екологічну проблему, надзвичайно важливо розробити методи переробки залишків їжі. Використання цих речовин для підготовки матеріалів, які є достатньо міцними для будівельних проектів, а також підтримують їх їстівну природу та смак, відкриває широкі можливості для творчого застосування від однієї технології.

Нагадаємо, що названо нові технології продажу зелені.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: