НОВИНИ

Вчені представили унікальний метод для збільшення врожаю сої

26.02.2022 18:37
soya-1

Японські фахівці з Центру дослідження стійких ресурсів RIKEN винайшли альтернативний спосіб генної модифікації сільськогосподарських рослин. Про це повідомляє oilworld.ru, пише agronews.ua.

Замість того, щоб змінювати геном у лабораторії, вчені запропонували розбризкувати на листя спрей із біоактивними молекулами.

Спочатку вчені використовували пептиди. Їх помітили флуоресцентним жовтим білком і розбризкали на кресс-салат, сою та помідори. Конфокальний лазерний мікроскоп показав, що молекули потрапили всередину рослинних клітин, таких як хлоропласти, які відповідають за фотосинтез.

Після цього до пептидів прикріпили ДНК і за допомогою розпилення також перенесли його в клітини рослин. Аналіз підтвердив, що гени ефективно експресувалися. Дослідники кажуть, що таким чином, додаючи чи забираючи гени, можна покращувати якісні характеристики сільськогосподарських культур — підвищувати їхню врожайність та стійкість до хвороб та шкідників.

Читайте також: Українська компанія створила новий бренд насіння з високим генетичним потенціалом.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: