НОВИНИ

Вчені озвучили, як підвищити врожайність картоплі і рису

23.07.2021 14:45
25

Зміна в РНК сільгоспкультур може дозволити рослинам отримувати значно більше врожаю, а також підвищити посухостійкість. Про це повідомляє група вчених з Чиказького університету, Пекінського університету та Університету Гуйчжоу, пише agronews.ua.

У початкових тестах додавання гена, що кодує білок, званий FTO, як до рослин картоплі, так і до рослин рису, збільшило їх врожайність на 50% в польових випробуваннях. Посіви стали значно більшими, утворили довші кореневі системи і краще переносили стрес під час посухи. Аналіз також показав, що рослини збільшили швидкість фотосинтезу.

“Зміни дійсно вражаючі. Більш того, він працював майже з усіма типами рослин, з якими ми інтегрували його до цих пір, і це дуже проста модифікація», – сказав професор Чиказького університету. Чуань Хе, який разом з професором Гуйфан Цзя з Пекінського університету керував дослідженням.

Дослідники спочатку зосередилися на білку під назвою FTO, який є першим відомим білком, що стирає хімічні мітки на РНК. В цілому, модифіковані рослини виробляли значно більше РНК, ніж рослини з тестової групи.

Процес, описаний у дослідницькій роботі, включає використання гена FTO тварини в рослині.

“Це абсолютно новий тип підходу, який може відрізнятися від редагування генів ГМО та CRISPR; цей метод дозволяє нам “перемикати тумблер” у рослинах на ранній стадії розвитку”, – сказав Чуань Хе.

Нагадаємо. що в Україні набирає обертів виробництво біопрепаратів.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: