НОВИНИ

Вчені навчилися довше зберігати фрукти

25.11.2019 20:00
399

Дослідники з Університету Кертіна (Австралія) розробили екологічно чисту плівку, яка при використанні в якості упаковки харчових продуктів може продовжити термін зберігання фруктів, наприклад, авокадо і персиків. Розробка принесе користь виробникам, рітейлерам свіжої продукції, а також навколишньому середовищу, пише zerno-ua.com.

Пластмаса може бути важливим компонентом харчової упаковки, оскільки вона служить бар’єром від різних бактерій, непотрібних рідин і газів. Пластик може допомогти продовжити термін придатності продуктів харчування, тим самим знижуючи кількість харчових відходів.

Однак, з огляду на обмежені ресурси полімерів, одержуваних з нафтопродуктів, які використовуються для виготовлення звичайної пластикової упаковки для харчових продуктів, а також величезний обсяг пластикових відходів, що перевищує 150 мільйонів тонн на рік в усьому світі, важливо розробляти альтернативні і екологічно чисті матеріали. Згідно, дослідженню, опублікованому в Composes Part B: Engineering, вчені виявили, що біонанокомпозітна плівка полівінілового спирту (PVA) є біорозкладаної і виступає значно ефективнішим бар’єром від водяної пари, повітря і кисню. Всі ці складові зменшують термін зберігання харчових продуктів і сприяють зростанню грибкових організмів.

За словами провідного автора дослідження, аспірантки докторантури зі Школи громадського машинобудування при Університеті Кертіна Зайнаб Вахід Абдулли, дослідницька група розробила унікальну біонанокомпозітну плівку, яка служить значно більш ефективним бар’єром від умов, які сприяють швидкому старінню фруктів.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: